חפש ב:

משולחן מנהלת המטה

משולחן מנהלת המטה

הודעות ועדכונים משולחן מנהלת המטה 

הודעות ועדכונים

יום עיון המקוון, "העומדים מן הצד", נערך ביום הבין-לאומי. יום זה מציין את המאבק בגזענות ועוסק מדי שנה בחינוך לסובלנות, בקשרים בין תרבויות, בשיתופיות חינוכית ובשימוש במודלים חינוכיים לשבירת סטיגמות ולהגברת האמון בין תרבויות שונות בחברה הישראלית.

 

יום העיון יעסוק השנה בסוגיית "העומדים מן הצד" בחברה הישראלית ובעולם כולו. למרות הסכמה חוצת תרבויות וגבולות שיש לחתור לסובלנות, הידברות ואמפתיה, אנו עדים לאפליה על רקע של גזענות ורק מעטים נוקטים עמדה פעילה.

 

ביום עיון זה ישתתפו גופים וארגונים המקדישים את זמנם לפעילות חינוכית משמעותית כדי לשנות את המצב. ויציגו עשיה, תיאוריה ומחקרים, המסבירים את התופעה ומציעים דרכים המסייעות להפוך את האנשים ליותר סובלניים ואקטיביסטים.

 

הכנס מיועד לתלמידים, מורים ומנהלים בבה״ס; סטודנטים ומרצים במוסדות להשכלה גבוהה; קובעי מדיניות במערכות החינוך השונות; עמותות וארגונים שעובדים למען רב- תרבותיות; אורחים ומרצים מחו״ל.

 

הכנס משלב הרצאות תיאורטיות וסדנאות אינטראקטיביות, ויאפשר העשרה ודיון בתיאוריה הקיימת ומקור השראה לפעילות חינוכית, מעשית ויצירתית.

 

ההרצאות יתורגמו סימולטנית לאנגלית, ערבית ועברית.

 

הבחירות לכנסת העשרים וארבע תתקיימנה ב-23 במרץ 2021, י' בניסן ה'תשפ"א.
אזרחי ישראל יתבקשו פעם נוספת לממש את אחת הזכויות הדמוקרטיות הבסיסיות ביותר - הזכות לבחור.
בשנים האחרונות חל פיחות בתהליך ההשתתפות בבחירות של המדינות הדמוקרטיות, אחוזי ההצבעה נמצאים במגמה של ירידה ותהליך זה לא פסח על אזרחי מדינת ישראל. 

 

יום ביעור האפליה הגזעית הבין-לאומי מצוין ברחבי העולם בכל שנה ב-21 במרץ.

בתאריך זה בשנת 1960 אירע "טבח שרפוויל" בדרום אפריקה, בו נהרגו 69 בני אדם שהפגינו נגד חוקי האפרטהייד בידי המשטר הגזעני של דרום אפריקה.  בעיירה שרפוויל התאספו אלפי שחורים למצעד מחאה נגד "חוקי המעבר" (Pass Laws), שהגבילו את חופש התנועה והעבודה של  האזרחים הלא-לבנים, והמשטרה פתחה לעברם באש. משטר האפרטהייד בוטל רק ב-1990, בעקבות מחאות מבית ומחוץ 1990.

 

המטה לחינוך אזרחי וחיים משותפים מנגיש עבורכם, שישה מערכי שיעור לחטיבות העליונות ושישה מערכי שיעור לחטיבות הביניים השמים דגש על ערכים דמוקרטיים בעידן הקורונה.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.