חפש ב:

למידה מרחוק - דגשים לעובדי הוראה

חזרה לראש הדף

מפגשי כיתה וירטואליים - דגשים לעובדי הוראה

מפגשי כיתה וירטואליים - דגשים לעובדי הוראה

בימים האחרונים עולה הצורך של עובדי הוראה רבים לפתוח חדרי מפגש וירטואליים לצרכי מפגשי למידה סינכרוניים ("כיתה וירטואלית").

בפורטל הפדגוגי ריכזנו עבורכם מידע על הכלים הטכנולוגיים העומדים לרשותכם (יש רבים כאלה). מעבר לכך, אנו מעמידים מוקד טלפוני עבור המורים שההסברים בפורטל אינם מסייעים להם. כך שתוכלו להיעזר במוקד, ובמידת הצורך, ניתן יהיה להסתייע גם במדריך תקשוב באופן אישי. לפירוט ביחס לכלים הטכנולוגיים לשם יישום כיתה וירטואלית ושירותי התמיכה הזמינים לכם, לחצו כאן.

אנו גאים בעבודת המערכת בימים אלה, ומבקשים לעשות כל שניתן על מנת להמשיך ולעבוד ביחד כמשפחה אחת.

בהערכה רבה ואיחולי בריאות לכולנו.

> להורדת הקובץ

חזרה לראש הדף

למידה מרחוק – דגשים לעובדי הוראה

למידה מרחוק – דגשים לעובדי הוראה

בימים אלה אתם, מורי מדינת ישראל, עומדים בחזית ומובילים את הלמידה מרחוק בצורה מעוררת כבוד. אין די מילים להודות לכם על הירתמותכם.

משרד החינוך הקים עבורכם מערכת שידורים, זאת, על מנת לשמור על שגרת לימודים תקינה, ככל הניתן, בתקופה מורכבת זו. מדובר ב -24 אולפנים, בשפה העברית והערבית. אנא עשו בהם שימוש והפנו אליהם את התלמידים. ערוצי השידור ערוכים לצפייה של מאות אלפי תלמידים.

משרד החינוך, יחד עם בתי הספר, נערך לעבודה מרחוק. אנו עדים בימים אלה לעבודה ענפה במרחבים הכיתתיים שבתי הספר הקימו מבעוד מועד. דוגמאות לעניין זה: מרחבים המצויים באתרים בית ספריים, מרחבים הנפתחים באמצעות תוכנות ניהול פדגוגי, מרחבים בסביבות ענן וחדרים וירטואליים ייעודיים. מידע בנושא זה תמצאו בהרחבה בפורטל הפדגוגי של משרד החינוך.

מורים רבים מפנים את התלמידים לפעילות בחומרי למידה דיגיטליים. חשוב להפנותם למגוון האפשרויות הקיים. בשעה זו אנו פונים אליכם בכדי לסייע לנו לנתב עומסים ולמנוע אכזבה של תלמידים. כרגע העומס הגדול ביותר הוא באתר "אופק" של חברת מט"ח שבו כחמישית מהתלמידים שמנסים להתחבר לא מצליחים לעשות זאת. ישנם בתי ספר רבים שמשתמשים בחלופות רבות ובהצלחה.

דף מסרים זה מופנה לבתי ספר שאינם משתמשים בחלופות הללו והחלופה המרכזית שלהם הוא אתר "אופק" של מט"ח. למורים בבתי הספר הללו אנו מבקשים להזכיר את מגוון החלופות העומד לרשותכם, אנא עשו בהם שימוש:

1. משימות לימודיות מקוונות: בפורטל הפדגוגי של משרד החינוך תמצאו אלפי משימות מקוונות בכל תחומי הלימוד ולכל שכבות הגיל
2. חומרי הוראה המצויים בידי המורים והתלמידים: ספרים וחוברות הלימוד שברשות התלמידים, דפי עבודה ופעילויות נוספות שפיתחו המורים באופן עצמאי
3. שידורי אקדמיה ברשת: מגוון שידורים מוקלטים באתר משרד החינוך
4. האזנה לפודקאסטים: האזנה לסיפורן של דמויות היסטוריות או אירועים היסטוריים ומטלה בסיום
5. "כאן חינוכית": סדרות נהדרות שניתן לעבוד דרכן
6. קיום מפגשים כיתתיים מקוונים: מפגשים כיתתיים וירטואליים של מורה ותלמידיו. הסברים על מגוון הכלים ניתן למצוא במרחב הפדגוגי במשרד החינוך
7. ספקי תוכן דיגיטאליים: לרבים מבתי הספר קיימת גישה לספקי תוכן דיגיטאליים מתוך רשימה של 24 ספקים שמשרד החינוך נמצא איתם בהתקשרות.

ייתכן ובימים הקרובים כתוצאה ממהלך זה יתגלו עומסים באתרים נוספים ועל כך נעדכן באופן יומי. אנו גאים בעבודת המערכת בימים אלה ומבקשים לעשות כל שניתן להמשיך ולעבוד ביחד כמשפחה אחת. בהערכה רבה ואיחולי בריאות לכולנו.

להורדת הקובץ

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.