חפש ב:

רשת בתי הספר התאומים חזרה ל"למידה שיתופית"

רשת בתי הספר התאומים

חיבורים מקוונים משמעותיים בין תלמידים וצוותי חינוך יהודיים בישראל ובעולם

דמיינו שילדים יהודים בכל מקום בעולם יכלו לגלות איך זה לגדול ילד יהודי במדינה אחרת. הדמיון הזה מתממש בעבור מאות רבות של תלמידים ותלמידות בבתי ספר תאומים בחמש יבשות. אלפי מחנכים ועשרות אלפי תלמידים חוברים יחד למפגשים וירטואליים.

הרשת העולמית של בתי הספר התאומים היא תוכנית של יחידת השותפויות בסוכנות היהודית, בשיתוף משרד החינוך ומשרד התפוצות. התוכנית מציעה לבתי ספר יהודיים מרחבי העולם, יומיים ומשלימים, תוכנית משותפת עם בתי ספר בישראל, ובמסגרתה נוצָרים קשרים משמעותיים. התוכנית מאפשרת למחנכים ולתלמידיהם לחקור ולהרחיב את מעגלי הזהות היהודית שלהם, לבנות קשרים וחיבורים קהילתיים ולהעמיק את ההבנה והחיבור ביניהם.

החזון והמשימה שלנו

היכרות ולמידה יוצרים את הבסיס להבנה שלנו ומַבנים את התפיסות והעמדות כלפי הסובבים אותנו. הפעילות המשותפת ברשת בתי הספר התאומים הופכת את קהילות בתי הספר היהודיים ברחבי העולם ובישראל למקומות מוחשיים ושוקקי חיים, מרחיבה את הידע ומכוננת יחס חיובי בין הקהילות. כך מתאפשר שיח על אודות הזהות היהודית והקשר עם ישראל ונוצרים יחסי רעות משמעותיים ארוכי טווח ובני קיימה בין הקהילה התאומה בישראל ובתפוצות.

איך זה עובד?

צוות רשת בתי הספר התאומים מלווה את פיתוח הקשר בין בתי הספר החל משלב החיבור של בית הספר התאום המתאים ביותר לחזון וליעדים של בית הספר התאום, דרך ליווי צמוד של הצוות החינוכי על ידי הרכזים הפדגוגיים שלנו לאורך כל השנה. הרכזים מלווים את הצוות בחיבור הבין תרבותי, בבניית התוכנית החינוכית הנשענת על מאגר משאבים של פעילויות ותכנים המתחדשים ומתעדכנים כל הזמן ומשתלבים בתוכנית בית הספר. כמו כן הם מסייעים בהיכרות עם כלים פדגוגיים טכנולוגיים המקדמים למידה שיתופית.

ייחודיותו של בית הספר שלכם וסיפוריהם של תלמידיכם הם הלב של רשת בתי הספר התאומים. כל פעילות מתוכננת ומותאמת לתאומות שלכם. התלמידים לומדים, חוקרים וחולקים את חוויותיהם ואת נקודת מבטם דרך אינטראקציות חיות, סרטוני וידאו, תמונות, טקסטים, קטעי אודיו ובאמצעות שימוש במבחר פלטפורמות.

הפעילות שלנו

התוכניות שלנו מפתחות למידה חברתית ורגשית, מקדמות הבנה גדולה יותר של קווי דמיון ושוני ומסייעות לתלמידינו לתרגל מיומנויות בין-אישיות כמו הקשבה ותקשורת מכבדת, שיח בין תרבותי, נקודות מבט, חשיבה ביקורתית, שיתוף פעולה, שימוש בשפות, התנסות בכלים פדגוגיים דיגיטליים ובמיומנויות המאה ה-21.
בקרו באתר הפעילויות שלנו ותוכלו ללמוד על התקנים המקצועיים שלנו.

לפרטים נוספים אנא פנו בדואר אלקטרוני לכתובת:  schooltwinning@jafi.org

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.