חפש ב:

עיצוב אריזות קרטון

עיצוב אריזות קרטון

אריזה

אריזה היא טכנולוגיה לעטיפה ולהגנה על מוצרים, עצמים או חומרים לשם הפצה, אחסנה, מכירה ושימוש. האריזה מכילה את המוצר, מגנה עליו, משמרת אותו, מקלה על משלוח המוצר, מכילה מידע על המוצר ומקדמת את מכירת המוצר שבתוכה. האריזה הפכה להיות חלק מהזהות ומהדימוי של המוצר.

קרטון

חומר הגלם השכיח בתעשיית האריזות הוא הקרטון על כל סוגיו בשל מחירו הזול ביחס לחומרים אחרים ובזכות היכולת הצורנית שלו ואפשרויות ההדפסה עליו. בשנת 1856 נרשם בבריטניה פטנט על הקרטון. קרטון הוא משטח העשוי נייר. הקרטון בנוי בדרך כלל משלוש שכבות של נייר הדבוקות זו לזו. השכבה האמצעית מקופלת לצורה גלית וכולאת בתוכה חלל. קיימים גם סוגי קרטון שבהם שכבות הנייר צמודות זו לזו בלא כל חלל ואחרים שבהם שכבת פלסטיק נוספת לחיזוק. בעבור תלמידים, ההתנסות בתחום אריזות הקרטון מאפשרת היכרות עם חומר גלם נפחי והנדסי וכלי הכלה למוצר. ההתנסות בבניית אריזה משלבת שיקולים פונקציונליים ואסתטיים: חקירת סוגים שונים של קרטון ומידת התחכום בנעילות, בקיפולים ובפריסות לצד אפיונים תדמיתיים לאריזה בעזרת צורה, טיפוגרפיה וצבע. באתר המפמ״ר ובקטלוג החינוכי מוגשות דוגמאות רבות לתרגילים אפשריים במעבדת העיצוב.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

דוגמאות של סוגי פריסות באריזה

פריסות משולשים
פריסות משולשים
פריסות מגש 1
פריסות מגש 1
פריסות מגש 2
פריסות מגש 2
פריסות מגש 3
פריסות מגש 3
פריסות שרוול 1
פריסות שרוול 1
פריסות שרוול 2
פריסות שרוול 2
פריסות שרוול 3
פריסות שרוול 3
פריסות שרוול 4
פריסות שרוול 4

סרטונים

תיעוד שיעור עיצוב בקרטון
תיעוד שיעור עיצוב בקרטון
החבילה
החבילה
אנימציה לאריזות סופר
אנימציה לאריזות סופר
אריזות ביצים
אריזות ביצים
עיסת נייר
עיסת נייר
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.