חפש ב:

פרויקט Google Art

פרויקט Google Art

בהיותנו מורים ומחנכים להבנת התרבות החזותית, אנו שואפים לפתח בקרב תלמידינו את אהבת האמנות ולצייד אותם בארגז כלים להתבוננות מעמיקה בתרבות החזותית.

להכשיר את התלמיד בעידן הדיגיטלי

נוסף על כך עלינו להכשיר את התלמיד של המאה העשרים ואחת להשתמש בכלים טכנולוגיים מתקדמים של המרחב הדיגיטלי. באמצעות מיומנויות אלו, נעורר את הסקרנות ונזמן חוויה והבנה מעמיקה של תחומי האמנות השונים בד בבד עם פיתוח נקודת מבט ביקורתית וחשיבה יצירתית.

גוגל ארט

תלמידי מגמת אמנויות העיצוב לומדים על תקופות, זרמים, סגנונות ואמנים שונים לאורך ההיסטוריה בכלל ובתקופה המודרנית בפרט. פרויקטGoogle Art יספק לתלמידי המגמה כלי בעל ערך ראשון במעלה להבנת תהליכים היסטוריים שהם בסיס ומצע להתפתחות התרבות החזותית העכשווית. פרויקט Google Art מאפשר ביקור וירטואלי במרחב המוזיאלי. כמו כן הוא מאפשר עבודת איסוף מיון וחקר מעמיק של יצירות ואמנים, סגנונות, טכניקות ותקופות, נושאי חתך וחללי תצוגה. תהליכים אלו גם דורשים מהתלמיד לשאול שאלת חקר ממוקדת בעלת ערך אשר תוביל אותו לאיסוף מידע, להשוואה, למיון ולהסקת מסקנות. עבודת החקר שואפת להרחיב את הידע של התלמיד באחד משני התחומים: הבנת שפת האמנות או העמקת הידע התאורטי של תולדות האמנות, זרמים, סגנונות ויוצרים.

תוצר מעשי

אחת מאבני היסוד של תהליך ההוראה במגמת אמנויות העיצוב היא עבודת סדנה שבה התלמיד יוצר פרויקט אישי בתחום האמנות הפלסטית: רישום, ציור, פיסול, מיצב, מיצג, צילום ועוד. פרויקט Google Art הוא בסיס עיוני מחקרי לשיעורים אלו. הפעילויות המוצגות לפניכם הן כמה דוגמאות ליישום מעשי של רעיונות אלו.

פיתחו וכתבו

גיל זוהר, שלי טל, אדי גורן, עינת קינן, נעם טופלברג, נעמה זיגלשטיין, מירי לוין, שרה תודה, ענת מאיה, גלית הרפז-יניב, עדי גולדשיין, ברכה גולדנברג, נעמה כ"ץ, עינת קריצ'מן, רותי מודאנו, קרן ענבי, הילה מזרחי, גילי אלון, סיגל אוחיון, אור וולך, חן יעקבי, אושרית יעקובוביץ, אריה גלוך, דליה מלאך.

 

 

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.