חפש ב:

200X2 תערוכת אופניים

200X2 תערוכת אופניים

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים
עד 3 במאי 2018

במלאת 200 שנה להמצאת האופניים נפתחה במוזיאון המדע בירושלים תערוכה נפלאה ולצדה פעילות לכל המשפחה. בתערוכה עשרות מוצגים פעילים, אוספים היסטוריים מקנדה ומהולנד, אופניים ייחודיים עכשוויים, עבודות אומנות, סרטוני וידאו, גרפיקה ועוד.

התערוכה מתייחסת לאופניים כאל מכונה מופלאה שתחילתה במאה ה-19 עם המצאת אופני ההליכה ועד לאופניים החדשניים של ימינו. פרק נפרד בתערוכה יעסוק באדם הרוכב וביכולותיו ללמוד רצף של תנועות מורכבות ומסונכרנות ולא לשכוח אותו לעולם. הפרק השלישי בתערוכה מתייחס להשפעה ההדדית בין האופניים ובין שינויים חברתיים ואורבניים: התנועה לשחרור האישה בסוף המאה ה-19; התנועה ההיפית והמצאת אופני ההרים בשנות ה-70 של המאה ה-20; האופניים ככלי לשיפור מצבה של אוכלוסיית העולם השלישי; והשימוש העכשווי באופניים שמשנה את פני העיר ואת צורת החיים בה.

המצאה וחדשנות הן נושאים העוברים כחוט השני בין פרקי התערוכה: המצאת המטוס בידי האחים רייט שבנו ותקנו אופניים והשתמשו באופניים לניסוייהם, המצאת המכונית בידי בנץ הגרמני שהרכיב מנוע על תלת אופן ועוד.

במוצגי הדגל של התערוכה: רכיבה על אופניים שמפעילה סרטון אנימציה על התפתחות האופניים. ובחצר המוזיאון: רכיבה על אופניים בעלי גלגלים מרובעים, התנסות ברכיבה במנהרת רוח ועוד.

אוצרי התערוכה:
פרופסור עידו ברונו, בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים (מעצב תעשייתי ורוכב מושבע)
ד"ר אמיר בן שלום, מפתח מוצגים ראשי, מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים

התערוכה היא פרי שיתוף פעולה בין-לאומי שמוביל מוזיאון המדע בירושלים. אל מוזיאון המדע חברו עוד שלושה מוזיאוני מדע מובילים בעולם: Canada Science and Technology Museum (אוטווה, קנדה), מוזיאון המדע בברמן The Universum (גרמניה) ומוזיאון המדע Citta Della Scienza בנאפולי (איטליה). המוזיאונים שותפים במימון התערוכה ובתכנית שלה וצפויים להציג אותה בשנים הבאות לאחר שתסיים את הצגתה בירושלים ותצא למסעה בעולם.

קישור לתערוכה באתר המוזיאון

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.