חפש ב:

תערוכות לרגל 70 שנה לישראל

תערוכות לרגל 70 שנה לישראל

ארבע תערוכות מיוחדות מוצגות במוזיאון ישראל לרגל חגיגות 70 שנה למדינת ישראל. כל אחת מהן מציגה פן אחר של מדינת ישראל ומשקפת בצורה אמנותית את השינויים שחלו במהלך השנים בחברה הישראלית.

עבר והווה בראי האומנות.

ירושלים של פרטים

ירושלים של פרטים

עד 01 במרץ 2018
אוצר: דן הנדל

מסע אל הפרטים הקטנים, הקסומים, החבויים בבתי העיר ירושלים וברחובותיה: מילים חקוקות באבן, פיתוחי ברזל, סמלים ועיטורים הטבועים על דלתות, סורגים ועוד.

הפרטים, שימושיים ועיטוריים כאחד, משקפים אורחות חיים ומסורות של בני הלאומים, הדתות, התרבויות והקהילות המרכיבים את הפסיפס האנושי המיוחד של העיר אפופת ההוד. קיבוצם יחד בתערוכה חושף את יופייה של שפת עיצוב קוסמופוליטית זו.

מקור ההשראה לתערוכה שימש מחקרו רב השנים של האדריכל דוד קרויאנקר אשר ראה אור בספר "ירושלים: אלוהים נמצא בפרטים הקטנים – שפת עיצוב רב-תרבותית".
התצלומים נעשו בידי אביעד בר-נס ואסף עברון.

לדף התערוכה במוזיאון ישראל

סימני דרך: 60 שנות עיצוב של דן ריזינגר

סימני דרך: 60 שנות עיצוב של דן ריזינגר

עד 03 במרץ 2018
אוצר: דן הנדל

דן ריזינגר, יליד 1934, הוא חתן פרס ישראל לעיצוב ומעמודי התווך של העיצוב הישראלי. בתערוכה מוצגות עבודותיו המאופיינות בחיוניות ובצבעוניות ובמגוון יוצא דופן. כמו עבודתו גם התערוכה נעה מהקטן לגדול: מעיצוב כרטיסי ביקור ומחזיקי מפתחות ועד למבנים ולסביבות צבעוניות שלמות.

ריזינגר היה מראשוני המעצבים בישראל שעיצבו תדמית חזותית כוללת של חברות ומוסדות ציבור. הוא עיצב מאות סמלים, בולים, מדליות ואותות של צה"ל, לוחות שנה, תבליטי קיר, כרזות לאירועים תרבותיים וכרזות מחאה. כמו כן עיצב תערוכות, מיצבים בתלת ממד, פרויקטים ארכיטקטוניים וסביבתיים. בסמלילים (לוגואים) הבולטים שעיצב אפשר למנות את אלו של חברת אל על, תיאטרון הבימה, חברת ישקר, טבע, טמבור, מוזיאון תל אביב, הביטוח הלאומי ועוד.

התערוכה חושפת את האופן שבו נוצרו האייקונים האלה וכיצד הם משקפים שינויים בחברה הישראלית.

לדף התערוכה במוזיאון ישראל

זויה צ'רקסקי

זויה צ'רקסקי

עד 31 באוקטובר 2018
אוצר: אמיתי מנדלסון

בתערוכת יחיד ראשונה לאומנית זויה צ'רקסקי במוזיאון ישראל יוצגו ציורים ורישומים שיצרה בשנים האחרונות העוסקים בחוויית העלייה מרוסיה של שנות התשעים.

חלק מהציורים עוסקים בחוויותיה האישיות של האומנית שעלתה לארץ עם משפחתה מאוקראינה בשנים אלו וחלקם עוסקים בחוויה הקולקטיבית של העלייה הגדולה ביותר שידעה ישראל. בחוש ההומור המאפיין אותה, עוסקת צ'רקסקי בסטריאוטיפים של בני הארץ על הרוסים ולהפך ונוגעת בנושאים מעוררי מחלוקת אחרים. כך מובילה אותנו האומנית לתוך עולמם של עולי רוסיה משנים אלו, ליחסם לתרבות הישראלית ולזו הרוסית שהשאירו מאחור.

לדף התערוכה במוזיאון ישראל

אומנות ישראלית

אומנות ישראלית

תצוגת קבע חדשה
אוצר: אמיתי מנדלסון

תצוגה שנחנכה בשנת 2015 לרגל שנת ה-50 למוזיאון מציגה את מיטב אומני ישראל לאורך המאה ה-20: אומני הפשטה ואומנים שנגעו בשאלות פנים אומנותיות ומושגיות לצד אומנים שעסקו במציאות הישראלית המתוחה והסבוכה.

התצוגה נותנת ביטוי לקולות רבים ומגוונים, לכיוונים ולמגמות שונים בתולדות האומנות הישראלית ותנסה לתת לצופה תמונה כללית ורחבה ככל האפשר על תולדות האומנות הישראלית.

באומנים המרכזיים בתצוגה: יצחק דנציגר, יוסף זריצקי, לאה ניקל, נפתלי בזם, מרדכי ארדון, דויד ריב, לארי אברמסון, רות שלוס, דליה אמוץ, עאסם אבו שקרה ומיכאל גרוס.

לדף התערוכה במוזיאון ישראל

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.