חפש ב:

מיזמים

הוראת הביולוגיה מבעד לעדשה

הוראת הביולוגיה מבעד לעדשה

12 התמונות שעלו לגמר בתחרות "הוראת הביולוגיה מבעד לעדשה".

כל התמונות צולמו על ידי מורים לביולוגיה.

מועד סיום איסוף הצבעות הקהל - 10/06/2020

האולימפיאדה לביולוגיה

האולימפיאדה לביולוגיה הינה תחרות לתלמידים מצטיינים הלומדים ביולוגיה. מטרתה לקדם את לימוד מקצוע הביולוגיה ברמה הבית הספרית וברמה הארצית. בתחרות התלמידים נדרשים להתמודד עם הבנה של קטע מחקר, יישום של ידע קודם ושליטה במיומנוית חקר. התחרות הינה יוזמה של הפיקוח להוראת הביולוגיה במשרד החינוך ומתקיימת כל שנה באוניברסיטת בר אילן החל משנת תשנ"ח (1998).

בורחים מהמעבדה

בורחים מהמעבדה - פיתוח חדרי בריחה ככלי פדגוגי להוראה, המרכז הארצי למורי ביולוגיה:

מורן פרבר, במסגרת סדנאות 'ממורה למורה' בכנס מורי ביולוגיה תשע"ח חדר בריחה (Escape room) הוא משחק בו אנשים ננעלים בחדר ביחד עם משתתפים אחרים וצריכים להשתמש בחפצים וחומרים שונים הנמצאים בחדר כדי לפתור סדרה של חידות, למצוא רמזים, לפענח צופנים ולהימלט מהחדר בזמן מוגבל, לרוב כ-60 דקות. החדר שתואר בסדנה מבוסס על ידע קודם במערכות גוף האדם: הובלה, חיסון, עיכול והפרשה וכן על מנגנוני הומיאוסטזיס כגון ויסות רמות סוכר. בסדנה זו הוצגה הפעילות בחדר הבריחה, התובנות מהפעילות בחדר, חוויות התלמידים, והיתרונות.

מורים משתפים

מורים משתפים

יוזמות ופרוייקטים מיוחדים של מורים לביולוגיה

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.