חפש ב:

חלל

חלל

השבוע יצוין בישראל שבוע החלל הישראלי. המועד נקבע בעקבות אסון המעבורת קולומביה שאירע ב-1 בפברואר 2003. באסון נספה כל צוות המשימה ובו טייס החלל הישראלי אל"מ אילן רמון.

בשנת 1983 הוקמה סוכנות החלל הישראלית והיא מתמקדת במחקר ובפיתוח מדעי בעלי פוטנציאל כלכלי ממשי. ישראל היא המדינה השמינית בעולם שהצליחה לשגר לוויינים ולהציבם בחלל, והיא נחשבת מובילה עולמית בתחום של מזעור לוויינים, בעיקר לווייני צילום, חישה מרחוק ותקשורת.

עמותה ישראלית ושמה SpaceIL נמצאת בשלבים אחרונים של מיזם שאפתני שמטרתו שיגור חללית לירח – עוד הוכחה שישראל בחזית מחקר החלל העולמי. שבוע החלל הישראלי מתקיים ביוזמת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה.

מטרתו של שבוע זה להגביר את הקשר וההזדהות של הקהל הרחב, ובעיקר של צעירים ובני נוער, לתחום החלל. אתם מוזמנים להשתתף בפעילויות שונות בלא תשלום שיתקיימו השבוע בכל רחבי הארץ.

קישור לעולמון

מערכת השמש במציאות רבודה

מערכת השמש במציאות רבודה

הפעילות:
אפליקציה של מערכת השמש (לטלפונים חכמים או טאבלטים) המאפשרת להכיר את כוכבי הלכת הנעים במסלולים סביב השמש.

קישור לפעילות

שבוע החלל הישראלי 2018 בירושלים

 שבוע החלל הישראלי 2018 בירושלים

הפעילות:
הזמנה לסדנאות, לתצפיות ולהרצאות שיתקיימו במרכז נוער שוחר מדע ע"ש יוסף מאירהוף באוניברסיטה העברית בירושלים.

קישור לפעילות

שבוע החלל הישראלי

שבוע החלל הישראלי

הפעילות:
הזמנה לפעילויות המתקיימות במוסדות שונים בכל רחבי הארץ לכבוד שבוע החלל הישראלי. באתר של סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה אפשר למצוא קישורים לפעילויות רבות המתקיימות במסגרת זו. הפעילויות מתאימות לתלמידים בכיתות שונות, ורובן בלא תשלום.

קישור לאתר

שבוע החלל 2018 במערכת החינוך

שבוע החלל 2018 במערכת החינוך

הפעילות:
פעילויות לשבוע החלל הישראלי 2018: באתר של אגף המדעים במשרד החינוך מובאות פעילויות המתאימות לתלמידים בכיתות שונות. בקישור זה אפשר למצוא הפניות לאירועים המתקיימים במערכת החינוך.

קישור לאתר

חדר המורים לחלל, מבית עמותת SpaceIL

חדר המורים לחלל, מבית עמותת SpaceIL

הפעילות:
מערכי השיעור מבוססים על בעיות אמיתיות שנתקלים בהן במהלך פיתוח של חללית. הפעילויות מותאמות לתכנית הלימודים ולגישות פדגוגיות מתקדמות.
עמותת SpaceIL מזמינה מורים ותלמידים להיות שותפים בקהילה החינוכית של SpaceIL.
להצטרפות לקהילת המורים
להצטרפות לקהילת התלמידים

אתם מוזמנים להיכנס, להתרשם ולהוריד את המערכים בלא תשלום. נשמח לסייע לכם וללוות אתכם בהטמעת המערכים באמצעות הנחיה מקוונת.

טיפ:
לסיוע בהטמעת המערכים ולפרטים נוספים אפשר ליצור קשר עם צוות החינוך של העמותה בדואר אלקטרוני: education@spaceil.com
בתי ספר המעוניינים לקיים יום שיא בנושא חלל סביב החללית של SpaceIL ולקבל הדרכה מקצועית וסיוע מאִתנו מוזמנים ליצור קשר.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.