חפש ב:

תחרויות וחידונים

חזרה

תחרות המפות הבין-לאומית

התחרות תיערך במסגרת הכנס הדו-שנתי של האגודה הכרטוגרפית הבין-לאומית ICA תחת ארגון של הוועדה לכרטוגרפיה וילדים ותתקיים השנה
בפירנצה איטליה בדצמבר 2021.
התחרות מיועדת לילדים מתחת לגיל 16, כיתות א-ט ומטרתה לעודד את היצירתיות של הילדים, להעלות את המודעות שלהם
לנושא הכרטוגרפיה והכנת מפות ולהגביר אחריותם ומעורבותם בשמירה על הסביבה.
הנושא שנבחר לשנת תשפ"א: אנחנו אוהבים מפות (We love maps)
כל בית הספר רשאי לשלוח עד 2 מפות לתחרות. תאריך אחרון להגשת העבודות: 1 ביוני 2021.
שש העבודות המצטיינות שתיבחרנה בישראל תילקחנה לתחרות בפירנצה על ידי הנציג הישראלי מטעם האגודה הישראלית לכרטוגרפיה ולממ"ג.
העבודות תוצגנה בתערוכה מיוחדת לאורך כל ימי הכנס- 13-17 לדצמבר 2021.
ההצבעה על העבודות הזוכות תתקיים על ידי משתתפי הכנס- כרטוגרפים מכל העולם

חידון "סובב ישראל"

חידון "סובב ישראל"

מזה חמש עשרה שנה, מתקיים מדי שנה חידון "סובב ישראל" בתחומי הגאוגרפיה והסביבה בישראל לתלמידי חטיבות הביניים מכל המגזרים.
החידון מהווה תהליך לימודי חינוכי, חוויתי ומשמעותי בנושאים שהם בעלי חשיבות גדולה לעצם קיומנו בארץ ישראל. בתהליך הרב שלבי של החידון, התלמידים המשתתפים בחידון יתעמקו בהכרת נופיה האנושיים והפיזיים של ארץ ישראל ויעסקו בסוגיות ובדילמות אקולוגיות וחברתיות העומדות על סדר היום הציבורי במדינת ישראל.

החידון, ביוזמת הפיקוח על הוראת "גאוגרפיה – אדם וסביבה" במשרד החינוך, נערך בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה, המרכז למיפוי ישראל, רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע, המועצה לישראל יפה, מטח, רשות העתיקות והאגודה הגאוגרפית הישראלית.

הנושאים המרכזיים בחידון:
הכרות עם מפת ארץ ישראל, יישובים בארץ, הנופים בארץ ותהליכי התהוותם, אקלים ישראל, איכות הסביבה בישראל, מקורות אנרגיה ותהליכי הפקתה, משאבי מים בישראל והשימוש בהם, קרקע ושטחים פתוחים, האוכלוסייה בישראל, ערים וישובים כפריים בישראל, תחבורה ותקשורת,  כלכלת ישראל, מקומות ואתרים בישראל.

> אתר הפייסבוק של חידון סובב ישראל
> תקנון חידון סובב ישראל תשע"ט
> כרזת החידון תשע"ט

> שיר סובב ישראל

תחרות ה- lSDG: Israel Sustainable Development Goals

תחרות ה- lSDG:  Israel Sustainable Development Goals

לתלמידי כיתות ז-יב

תכנית חדשה וייחודית של משרד החינוך, משרד החוץ והקרן הקיימת לישראל. התוכנית הוקמה במטרה לשתף את תלמידי בתי הספר בישראל במערך הבין-לאומי להשגת יעדי הפיתוח בר-הקיימא (SDG) של האו״ם לשנת  2030, ובכך לסייע לעולם כולו בהתמודדות עם האתגרים העומדים בפנינו.

תוכנית ISDG מתמקדת במציאת פתרונות למדינות מתפתחות, מתוך תפיסה כי באחריותה וביכולתה של כל מדינה, ובכלל זה מדינת ישראל, לסייע למדינות אחרות שאין להן את הידע, הטכנולוגיה והכלים לעמוד ביעדי האו״ם.

במהלך תוכנית ISDG יתבקשו תלמידים מכיתות ז- יב להציע מיזם שיסייע במימוש אחד או יותר מ-17 היעדים של האו"ם (SDG’s) במדינה מתפתחת שיבחרו מראש.

התכנית היא בשפה האנגלית ושותפים לה מורה ו- 4 תלמידים לכל היותר.

שלוש הקבוצות הזוכות בתחרות תסענה לאיטליה להציג את המיזם שלהן.

> לפרטים נוספים

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.