חפש ב:

ועידת האקלים הבין-לאומית

חזרה
ועידת האקלים הבין-לאומית 24.12.19

25 אלף נציגים מ-200 מדינות שונות צפויים להשתתף בוועידת האקלים הבין-לאומית (בשמה הרשמי "ועידת האומות המאוחדות לשינוי אקלים 2019") שנפתחה ביום 2/12/19 במדריד שבספרד. הועידה תסתיים ב-13/12/19 ויידונו בה נושאים של איכות הסביבה ושימור כדור הארץ. 

ועידת האקלים אמורה הייתה להתקיים בברזיל, אך ברזיל הודיעה לפני כמה חודשים כי היא מבטלת את הזמנתה לארח את השיחות בארצה. צ'ילה שכנתה התגייסה להחליפה, אך נסוגה גם היא מההזמנה חמישה שבועות לפני מועד פתיחת הוועידה בשל גל ההפגנות נגד הממשלה שפרץ ברחבי המדינה. משכך נדדה הוועידה לספרד. 

ימים ספורים לפני פתיחת הועידה הכריז הפרלמנט האירופי על מצב חירום אקלימי וסביבתי וקרא למדינות האיחוד האירופי לנקוט צעדים להפחתת פליטות של גזי חממה לא יאוחר משנת 2050. הועידה אמורה לעסוק בסוגיות הנוגעות לקיום אוכלוסיית העולם המתרבה בצל המשבר האקלימי (ההתחממות הגלובלית).

עבר ועתיד בראי האמנות

עבר ועתיד בראי האמנות

תמונה שווה אלף מילים

שיתוף פעולה מעניין בין מוזיאון הפראדו במדריד לבין הקרן העולמית לשימור חיות בר הוביל למיזם ייחודי, שנועד להעלות את המודעות הציבורית לנושאים הנדונים בועידת האקלים הבין-לאומית המתקיימת בימים אלה במדריד. במסגרת המיזם, ציורים מפורסמים מאוסף המוזיאון דומיינו מחדש בעזרת אמצעים טכנולוגיים והוצגו כפי שהיו נראים אילו צויירו בעתיד שאליו מובילה האנושות את כדור הארץ. 

לאתר המיזם

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.