חפש ב:

תכניות ייחודיות בגאוגרפיה אדם סביבה

חזרה

תכנית 'מניעים את הגלגל מחדש'

תכנית 'מניעים את הגלגל מחדש'

תכנית לימודים ייחודית לכיתות ט'-י' בנושא תחליפי דלק ותחבורה חכמה, פרי שיתוף פעולה של משרד החינוך, הרשות הלאומית לתחליפי דלק ותחבורה חכמה והרשת הירוקה. התכנית נוצרה בעקבות יוזמה של משרד ראש הממשלה להקמת תכנית לאומית לתחליפי דלקים, בשיתוף משרד החינוך והרשת הירוקה.
התכנית עושה שימוש בתכנים אקטואליים ועדכניים ומעוררות דיון ושאלות על מציאות החיים כיום ועל העתיד שאנו יוצרים לעצמנו.
מסגרת התוכנית אינה מסתפקת בהעלאת שאלות אלא מכוונות את התלמידים לחשיבה ביקורתית, נקיטת עמדה ומעורבות אישית.

> מניעים את הגלגל מחדש תש"ף

תכנית GO-English

תכנית GO-English

סוגיות של גאוגרפיה-אדם וסביבה באנגלית לכיתות ח'

תכנית המציעה דרך ייחודית של הוראת סוגיות גאוגרפיות בשיעורי האנגלית: המורה לאנגלית יעבוד בשיתוף עם מורה גאוגרפיה-אדם וסביבה לגבי התכנים. התכנית כוללת נושאים כמו רעידות אדמה, התפרצויות געשיות, תופעות מזג אוויר קיצוני,אסטרונומיה והרכב היקום. התלמידים יעסקו בחקר ולימוד חוויתי של נושאים אלה בשפה האנגלית תוך שימוש באוצר מילים ובמיומנויות קריאה, כתיבה, דיבור והאזנה לפי צרכי הנושא הנלמד.

התכנית ניסיונית ומתקיימת זו שנה שנייה והיא משלבת בין ידע עולם ללמידת שפה.
כיתה שמשתתפת תקבל שעת תקן שבועית נוספת באנגלית המיועדת ללמידה ויישום התוכנית ע"י שני מורים. המורים של שני תחומי הדעת יבנו את החומרים גם בשעות שהייה וישתתפו בקהילת למידה ארצית ( 60 שעות) כך שחלק מזמן פיתוח החומרים יהיה מוכר לגמול. התכנית היא קטנה וייחודית ורק 30 בתי- ספר שיעמדו בקריטריונים יקבלו משאבים.

> לתכנית המלאה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.