תכניות ייחודיות בגאוגרפיה - אדם וסביבה

חזרה

תכנית 'מניעים את הגלגל מחדש'

תכנית 'מניעים את הגלגל מחדש'

תכנית לימודים ייחודית לכיתות ט'-י' בנושא תחליפי דלק ותחבורה חכמה, פרי שיתוף פעולה של משרד החינוך, הרשות הלאומית לתחליפי דלק ותחבורה חכמה והרשת הירוקה. התכנית נוצרה בעקבות יוזמה של משרד ראש הממשלה להקמת תכנית לאומית לתחליפי דלקים, בשיתוף משרד החינוך והרשת הירוקה.
התכנית עושה שימוש בתכנים אקטואליים ועדכניים ומעוררות דיון ושאלות על מציאות החיים כיום ועל העתיד שאנו יוצרים לעצמנו.
מסגרת התוכנית אינה מסתפקת בהעלאת שאלות אלא מכוונות את התלמידים לחשיבה ביקורתית, נקיטת עמדה ומעורבות אישית.

> מניעים את הגלגל מחדש תשפ"א

טופס הרשמה לתכנית, שנה"ל תשפ"א

אירוע גמר ארצי תש"ף

תכנית GO-English

תכנית GO-English

סוגיות של גאוגרפיה-אדם וסביבה באנגלית לכיתות ח'

תכנית המציעה דרך ייחודית של הוראת סוגיות גאוגרפיות בשיעורי האנגלית: המורה לאנגלית יעבוד בשיתוף עם מורה גאוגרפיה-אדם וסביבה לגבי התכנים. התכנית כוללת נושאים כמו רעידות אדמה, התפרצויות געשיות, תופעות מזג אוויר קיצוני,אסטרונומיה והרכב היקום. התלמידים יעסקו בחקר ולימוד חוויתי של נושאים אלה בשפה האנגלית תוך שימוש באוצר מילים ובמיומנויות קריאה, כתיבה, דיבור והאזנה לפי צרכי הנושא הנלמד.

התכנית ניסיונית ומתקיימת זו שנה שנייה והיא משלבת בין ידע עולם ללמידת שפה.
כיתה שמשתתפת תקבל שעת תקן שבועית נוספת באנגלית המיועדת ללמידה ויישום התוכנית ע"י שני מורים. המורים של שני תחומי הדעת יבנו את החומרים גם בשעות שהייה וישתתפו בקהילת למידה ארצית ( 60 שעות) כך שחלק מזמן פיתוח החומרים יהיה מוכר לגמול. התכנית היא קטנה וייחודית ורק 30 בתי- ספר שיעמדו בקריטריונים יקבלו משאבים.

> לתכנית המלאה

"מפה לשם" - הגירה ועלייה

"מפה לשם" - הגירה ועלייה

"מפה לשם" הוא קורס בין-תחומי בנושאי הגירה. הלומדים יעמיקו את ההיכרות עם ישראל כמדינה שהוקמה על ידי  מהגרים ועם גרמניה כמדינת יעד מרכזית באירופה להגירה.

יחידות הוראה מוגשות למורה כפעילות המותאמת לכיתה המצויידת במקרן, והן משלבות יישומים טכנולוגיים מגוונים ומעודדות חקר ושילוב למידה עצמית.

זהו קורס רב-תחומי בחטיבות הביניים ולהשכלה כללית בכיתות י', וביחידות ניתן להשתמש גם כמשאבי הוראה נפרדים במסגרת לימודי אזרחות, היסטוריה או גאוגרפיה - אדם וסביבה.  

 לאתר הקורס

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.