דלג אל

גבולות ישראל - תחנות בזמן

גבולות ישראל - תחנות בזמן

הרעיון שלי

פעילות של המורה נטע ששון, תיכון בגין ראש העין

באמצעות הכלי הדיגיטלי roojoom יצרה נטע מסלול תוכן דיגיטלי הכולל תחנות שונות בעיצוב גבולותיה של מדינת ישראל משנת 1947 ועד היום: תכנית החלוקה, מלחמת העצמאות, מלחמת ששת הימים, מלחמת יום כיפור, הסכם השלום עם מצרים, חוק ירושלים וחוק רמת הגולן, הסכמי אוסלו ועוד. מסלול התוכן, המותאם לפרק א בספר הלימוד "ישראל", כולל גם מושגים בסיסיים בנושא גבולות ישראל, התייחסות לגבולות ההבטחה, לגבולות המנדט הבריטי ולעניינים נוספים שהשפיעו על עיצוב גבולותיה של מדינת ישראל. 

כל תחנה במסלול התוכן שיצרה נטע מובילה לעולם תוכן שלם בפני עצמו: מפות, איורים, קטעי מידע, כתבות מרחבי הרשת, סרטונים, תמונות ועוד. הניווט בין התחנות הוא נוח ופשוט (באמצעות חץ למעלה/למטה) והוא מזמן למידה חווייתית וחיבור של לימודי הגאוגרפיה לאירועים היסטוריים ואקטואליים בדרך כייפית ומהנה.

> לפעילות גבולות ישראל

קישור לכלי roojoom - כלי דיגיטלי חינמי המאפשר ליצור מסלול תוכן מקוון מבוסס קישורים. תחנות התוכן יכולות להיות ממוקמות על פי סדר כרונולוגי או תוכני והן יכולות להיות גם קישור לאתר, טקסט, קבצי PDF או תמונות. 

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.