חפש ב:

חינוך ל-STEM

חינוך ל-STEM

STEM (ראשי תיבות של Science, Technology, Engineering ו-Mathematics) הוא תהליך למידה רב-תחומי בין מקצועות הליבה במדעים המבוסס על ההבנה שאין באמת הפרדה דיסציפלינרית בין המקצועות השונים.

 

תוכניות לימוד המבוססות על גישת STEM הן מהמובילות והחדשניות בעולם. תחומי הלימוד הנכללים ב-STEM נחשבים כיום לפורצי דרך, מהווים זרז בהכשרת דור ה- Start-Up הבא, מסייעים בצמצום פערים חברתיים ובהענקת מוכנות מקצועית ועיונית לקראת תעסוקה בחברה.

 

מטרת הלמידה בגישת STEM היא שכלל התלמידים יהיו מסוגלים לתפקד כאזרחי העתיד בהצלחה בעולם מתפתח טכנולוגית. השכלה מוצלחת של STEM בלימודי בתי הספר כוללת היבטים שונים של אוריינות - הידע וההבנה של מושגים מדעיים ומתמטיים והתהליכים הנדרשים לקבלת החלטות, השתתפות בנושאים אזרחיים ותרבותיים ובכלכלה יעילה.

 

למידה בגישת STEM מתאפיינת בידע של מושגי מפתח וביכולת לקשר ידע זה בין הדיסציפלינות. בנוסף, מתאפיינת אוריינות STEM בניתוח בעיות רלוונטיות לחיי היום־יום של הלומד ושל החברה, ובפתרון בעיות אלה.

 

 

הוראת STEM מבוססת על האתגרים המפורטים ביעדים לפיתוח בר קיימא 2030: חיסול העוני והרעב, אנרגיה מתחדשת וכיוצ"ב, ועל האתגרים הגדולים בתחום ההנדסה, כגון: פיתוח תרופות, מציאות מדומה, אינפורמטיקה לבריאות, מרחב סייבר מאובטח, הנדסה וכלים לתגליות מדעיות.

 

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

סרטונים

STEM Simulations- CET Israel
STEM Simulations - CET Israel
גלילאו: רהיטים על פטריות
גלילאו: רהיטים על פטריות
STEM ON SCREEN
STEM ON SCREEN

קמפיין תגליות STEM לשנת 2021 - STEM DISCOVERY CAMPAIGN

קמפיין תגליות STEM  לשנת 2021  - STEM DISCOVERY CAMPAIGN

בואו לקחת חלק במסע פרסום פורץ גבולות!
קמפיין תגליות STEM לשנת 2021 הוא מיזם של קהילת החינוך המדעי באירופה והוא מיועד לארגונים, לבתי ספר, לספריות, לאוניברסיטאות ולמועדוני נוער ברחבי העולם המעוניינים לארגן ולשתף פעילויות חינוכיות בתחום ה- STEM , להשתתף באחת מתחרויות ה- STEM של הקהילה ולקחת חלק באירועים המקוונים שלה, לכתוב כתבה המתארת יישום פדגוגי בבלוג קמפיין גילוי STEM ועוד .

הקמפיין יחל ב-1.2.21 ויימשך עד ה-30.4.21 כאשר שיא הפעילות תתרחש במהלך הימים 23-30.4.21.

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.