חפש ב:

מדעי המחשב ורובוטיקה, חטיבת ביניים

מבוא למדעי המחשב מיקרוביט

מבוא

הטכנולוגיה היא חלק בלתי נפרד מחיינו. תוכנות מחשב ורובוטים משולבים בבית ובעבודה, בתעשייה וברפואה, בכלי רכב, בכלי תקשורת ובמערכת החינוך. הבנת אופן פעולתם והיכולת לפתח פתרונות לצורכי האדם באמצעות טכנולוגיה הן חלק מהותי מהכשרת הלומדים לאתגרים של המאה ה-21.

מערכת החינוך מקנה לתלמידים ולתלמידות בה מיומנויות המותאמות לאורח החיים המודרני. זיהוי בעיות מורכבות וניתוחן, פיתוח חשיבה ביקורתית, אינטגרציה בין תחומית – כל אלו ואחרים יסייעו להגיע לפתרונות מיטביים. התוכנית משלבת אלמנטים טכנולוגיים ויישומיים כאחד וכוללת יישום חווייתי ומהנה של נושאי הלימוד באמצעי האלקטרוני מיקרוביט. התלמידים ייחשפו להיבטים השונים של מדעי המחשב והרובוטיקה דרך למידה משחקית, שיתופית ויצירתית. התוכנית נועדה לטפח יכולות טכנולוגיות בקרב תלמידי ישראל, בנים ובנות. יישום התוכנית יאפשר שילוב דיפרנציאלי של כל סוגי הלומדים וייתן מענה לשונוּת הקיימת בנוגע לחשיפה לטכנולוגיה ולאוריינות דיגיטלית.

אתרים, חומרים וכלים ליצירת תוכן

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.