גאומטריה

גאומטריה

הרעיון שלי

נאוה לוי, מורה מתנדבת, הכינה פעילות אינטרנטית בנושא סימון נקודות וסימון זוויות לכיתה ז' , עבור שיעור סימונים בגאומטריה, בעזרת הכלי הדיגיטלי לרגו lergo.

 חלק א' של הפעילות על סימון נקודות וסימון זוויות כוללת חידון קצר המתרגל את הנושא. חלק ב' עוסק בסימון ישרים וזוויות ישרות.

במהלך הפעילות מקבל הלומד חיווי האם ענה נכונה, במידת הצורך יכול התלמיד לחזור על השאלה ולתקן תשובתו. בנוסף מקבל הלומד חיווי על קצב ההתקדמות שלו.

  

למה לי לרגו עכשיו?

לרגו הוא מיזם חינוכי טכנולוגי ללא מטרת רווח אשר נבנה כמעט כולו על ידי מתנדבים.
כלי דיגיטלי זה מאפשר ליצור בקלות פעילות אינטראקטיבית, מבדקים, תרגולים ולהפיצם למשתמשים רבים.
בפעילויות האינטראקטיביות ניתן לשלב תמונות וסרטונים, לבנות שאלות מסוגים שונים (שאלות פתוחות, סגורות, רב ברירות, השלמת החסר), לצרף לשאלות תמונות ורמזים.

הכלי מאפשר למורה קבלת משוב מידי על הפעילות: תרגול, מבדק, שיעורי בית, מאפשר מעקב אחרי צפייה בסרטון ומשוב על הזמן שארך לכל לומד לסיים את הפעילות.
ניתן לבנות בעזרת הכלי תרגול מסכם אינטראקטיבי, להכין שיעור ולשתף אותו עם מורים ועם תלמידים אחרים.
במאגר הפעילויות של לרגו נמצאות פעילויות בתחומי דעת שונים, שהוכנו ע"י מורים והן פתוחות בפני כל המשתמשים.
כל מורה יכול להשתמש בפעילות קיימת, לערוך אותה בהתאם לצרכיו או ליצור פעילות חדשה.

הכלי מאפשר קבלת משוב ומעקב אחרי אופן ביצוע הפעילות: משך שמן המענה של כל לומד, משך זמן צפייה בסרטון, שימוש ברמזים ובהסברים.

מורה המשתמשת בכלי  בוחר בכפתור ההזמנה -> הזמנת כיתה. רושמת את שם הכיתה וזהו! התלמידים גם לא צריכים לזכור סיסמא ולא צריכים אימייל, הם רק  מזינים את שמם הפרטי כאשר הם נכנסים לפעילות.

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.