חפש ב:

חידון התנ"ך לנוער יהודי

חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי צילום: שלומי אמסלם

חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי הוא חידון בקיאות בתנ"ך המתקיים אחת לשנה ביום העצמאות. החידון שהחל בחגיגות העשור למדינת ישראל היה מאז למסורת. בחידון משתתפים בני נוער מהארץ מהעולם והוא מתקיים במעמד ראש ממשלת ישראל ושר החינוך. חידון התנ"ך משודר בשידור חי בטלוויזיה הישראלית.

חידון התנ"ך העולמי מגביר את המודעות של הציבור היהודי בארץ ובתפוצות, בעיקר של תלמידי התיכון, לחשיבות התנ"ך במורשת היהודית ובזהות היהודית. בזכותו גם גדל מספר התלמידים במקצוע זה. החידון גם מוסיף ממד רוחני ליום העצמאות ומעודד אינטראקציה חינוכית בין בני נוער מישראל ומהתפוצות.

אלפי צעירים בני עשרה משתתפים בכל שנה בתהליך הלמידה לחידון לאחר ששקדו חודשים ארוכים על לימודי התנ"ך. המתמודדים לחידון שעברו לשלב הבא משתתפים במעין מחנה תנ"ך שנמשך כשבועיים ימים. במחנה מתקיימים החידון העולמי וחידון התפוצות כמו גם סיורים ברחבי הארץ, במחוזות התנ"ך, ופגישות עם אח"מים. המתמודדים נבחנים בכתב ולפי התוצאות נבחרים משתתפי החידון העולמי הפומבי ביום העצמאות.

הפרס לזוכה בחידון הוא פסלון שעוצב בידי הפסל יצחק שמואלי. הפרס מוקדש לזכרו של הפרופסור חיים גבריהו, ההוגה והיוזם של חידוני התנ"ך לנוער.

סרטונים

חידון התנ"ך תשע"ז
חידון התנ"ך תשע"ז
מבט - שגיב לוגסי חתן התנ"ך העולמי לשנת תשע"ז
שגיב לוגסי חתן התנ"ך העולמי
חידון התנ"ך הבין-לאומי למבוגרים
חידון התנ"ך הבין-לאומי למבוגרים
מחבר השאלות נריה פנחס
מחבר השאלות נריה פנחס
חידון התנ"ך - אשדוד
חידון התנ"ך - אשדוד
חידון התנ"ך - דן
חידון התנ"ך - דן
חידון התנ"ך - לכיש
חידון התנ"ך - לכיש
חידון התנ"ך לשנת תשע"ו
חידון התנ"ך לשנת תשע"ו
דבר ראש הממשלה
דבר ראש הממשלה

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.