חפש ב:

בראשית א-ב: סיפורי הראשית - בריאת העולם

תחילת ספר בראשית: סיפור ראשית העולם והאנושות תחילת ספר בראשית: סיפור ראשית העולם והאנושות

ספר התנ"ך נפתח בספר בראשית, הראשון בחמישה חומשי התורה. הפרקים הראשונים בספר (א'-י"א) מתארים את סיפורי ראשית העולם וראשית האנושות ועוסקים במעמדו של האדם בעולם. הסיפורים אוניברסליים ואֶטיולוגיים (מסבירים סיבה) ומטרתם להשיב לשאלות מהותיות ששאלו אנשים בימי קדם: כיצד נברא העולם? מדוע האדם עובד קשה לפרנסתו? מדוע אישה יולדת בכאב? מדוע סופו של האדם מוות?

פרקי ראשית האנושות סוקרים את התהליך שעוברת האנושות מהיווצרות הזוג הראשון אדם וחווה ועד להפצתה של האנושות בכל העולם לאחר הריסתו של מגדל בבל.

סיפור בריאת העולם הוא הסיפור הראשון. שם הכול מתחיל. שני סיפורים של בריאה מופיעים בפרקים א'-ב'. הסיפור הראשון המופיע בפרק א' מפסוק ג' מתאר בריאה חדשה בכל יום, בריאה מסודרת ומאורגנת. כל יום חדש נבנה על יסודות היום הקודם ואפשר למצוא זיקה ביניהם. האדם מתואר נזר הבריאה השולט על כל בעלי החיים האחרים. הסיפור השני המופיע בפרק ב' מפסוק ד' מתאר סיפור אחר: השמים והארץ נבראו ביום אחד. עדיין לא הייתה צמחייה על פני האדמה, לא ירדו גשמים, רק אד עלה מן הארץ והשקה אותה. לא היה מי שיעבוד את האדמה. אלוהים יצר את האדם מן האדמה ונתן לו חיים. את האדם שם בגן שנטע בעדן. הוא הפיל עליו תרדמה, לקח אחת מצלעותיו וברא לו ממנה את האישה.

סרטונים

בין השורות-סיפור הבריאה
בין השורות-סיפור הבריאה
בראשית - בריאת העולם
בראשית - בריאת העולם
תנ"ך בחרוזים-סיפור הבריאה
תנ"ך בחרוזים-סיפור הבריאה
זריחת הארץ
זריחת הארץ
בריאת העולם עם דליק וסתם, א'
בריאת העולם עם דליק וסתם, א'
בריאת העולם עם דליק וסתם, ב'
בריאת העולם עם דליק וסתם, ב'
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.