בטיחות בחדר מדע וטכנולוגיה ובמעבדה

בטיחות בחדר מדע וטכנולוגיה ובמעבדה

עריכת ניסויים בחדר מדע וטכנולוגיה ובמעבדה היא אבן יסוד בהוראת המדעים.

הניסויים תופסים מקום מרכזי בתכנית הלימודים ומשולבים דרך קבע בתהליך ההוראה.

הפעילויות והניסויים הנעשים בחדר מדע וטכנולוגיה ובמעבדה משמשים לביסוס הידע וההבנה, להבהרת מושגים מדעיים, להבניית ידע ומיומנויות מדעיות טכנולוגיות, להמחשת תופעות ותהליכים וללמידה בדרך הגילוי.
הניסויים ייעשו בחדר מדע וטכנולוגיה ובמעבדה מתוך הקפדה על כללי הבטיחות המופיעים בחוזר מנכ"ל המעודכן להבטחת הבטיחות במעבדה.

הנחיות לבטיחות בחדר מדע וטכנולוגיה ובמעבדה

הנחיות לבטיחות בחדר מדע וטכנולוגיה ובמעבדה

הניסויים ייעשו בחדר מדע וטכנולוגיה ובמעבדה מתוך הקפדה על כללי הבטיחות המופיעים בחוזר מנכ"ל המעודכן להבטחת הבטיחות במעבדה

הנחיות לשימוש בחומרים בחדר מדע וטכנולוגיה

ייעוץ בטיחות במעבדות וטיפול בחומרים מסוכנים

עשיית ניסויים בחדר מדע וטכנולוגיה ובמעבדה מחייבת שימוש במגוון חומרים. כדי לאפשר עשיית ניסויים ולשמור בתוך כך על בטיחות התלמידים ייעשה שימוש בחומרים לפי ההנחיות המצורפות.
יש לתת את הדעת למידע זה:
רשימות החומרים מתעדכנת מעת לעת.
חומרים האסורים לשימוש במעבדה לא יימצאו כלל בתחום בית הספר. אם נמצאו חומרים האסורים לשימוש בתחום בית הספר יש לפנותם לאתר פינוי מורשה.
חומרים לא מסוכנים המותרים לשימוש מחייבים לעתים שימוש באמצעי מיגון ובהנחיות בטיחות. יש להתעדכן בהנחיות המופיעות בגוף הרשימה.

 

רשימת חומרים האסורים לשימוש

רשימת חומרים לשימוש תחת אזהרה

רשימת חומרים לא מסוכנים המותרים לשימוש

סיווג קבוצות הסיכון של חומרים מסוכנים

חוברת הדרכה לבעלי תפקידים במוסדות החינוך

ייעוץ בטיחות במעבדות וטיפול בחומרים מסוכנים

ייעוץ בטיחות במעבדות וטיפול בחומרים מסוכנים

מתן ייעוץ של המומחה לניהול בטיחות במעבדות ובחומרים מסוכנים, שוקי שלנגר. אפשר ליצור בקשר בטלפון 052-252-1922 או בדוא"ל: shuki@mail.shenkar.ac.il

לתיאום ביקור, ביקורת וייעוץ בשטח המעבדה, אפשר ליצור קשר עם מוריה אוחנה בטלפון 03-5386688 או בדוא"ל: moriaoh@eshed-m.co.il

פינוי חומרים מסוכנים הוא באחריות הרשות המקומית או הבעלות ונעשה בידי חברות מומחיות לפינוי חומרים מסוכנים ממעבדות.

מסמך פינוי חומרים מסוכנים ממעבדות

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.