מטיילים ושרים

מטיילים ושרים

הנחיות דידקטיות למורה

לפניכם אתרים ויישובים בארץ ישראל.
לכל אחד מהאתרים: סרטון המתאר את האתר, ביצוע השיר, מילות השיר שנכתב עליו.

הנחיות, הצעות ורעיונות לפעילות

שלב ההצגה: בכל שיעור יוצג לתלמידים אתר או יישוב אחד בליווי שיר וסרטון על המקום. התלמידים ילמדו את מילות השירים ואת פירושן של מילים חדשות ולבסוף גם ישירו את השיר.

הכנת תעודת זהות: התעודה תכלול את שם היישוב או האתר, מיקום, שנת הקמה, כמו גם נתונים אחרים ובהם: האם היישוב עתיק ותיק או צעיר, האם היישוב כפרי או עירוני, מה מאפיין את האתר (כגון הררי, ארכיאולוגי), מספר התושבים המתגוררים בו, תעסוקת התושבים וכד'.

בחירת תמונה: בעזרת Google תמונות התלמידים יבחרו בתמונה המאפיינת את היישוב או האתר, יתבוננו בה ויעלו שאלות המתעוררות ממנה על היישוב או האתר.

תכנון מסלול טיול ביישוב או באתר

על המפה: כדי לתת ביטוי מרחבי לאתרים השונים המוזכרים בכרטיסיות, יש לחלק לכל תלמיד מפה של ישראל או לחלופין לתלות מפת קיר של ישראל בכיתה. כל אתר שלומדים עליו יסומן במפה שנבחרה.

חידון או משחק: התלמידים ייצרו חידון או משחק על הנושא בכלים מתוקשבים

קישור אל כלים לחידונים ומחוללי משחקים
א. חידון קהוט 

ב. טריוונטי 

ג. מחולל תפזורות 

ד. מתן ביטוי מרחבי לאתרים וליישובים ב-Google Map
 כלי דיגיטלי המאפשר ליצור מפה אישית ומפה שיתופית עם שכבות מידע, סמלים מותאמים, תמונות, סרטונים ומסלולים

בסיום תהליך הלמידה מומלץ לקיים ערב זמר "מטיילים ושרים", הערב יכול להיות בשיתוף ההורים, מפגש זמר לתלמידי השכבה או כל רעיון אחר.

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.