דלג אל

הצהרת נגישות

יום פאי 14.3

יום פאי 14.3

יום 14 במרץ הוא גם יום הולדתו של אלברט איינשטיין (1879), ובישראל מצוין בו יום המדע. מתמטיקאים ומדענים מחפשים אלגוריתמים ונוסחאות מיוחדות לחישוב פאי בעזרת המחשב עד היום. השיא שנקבע עד היום הוא טריליון ספרות אחרי הנקודה! מקור הסמל באות הראשונה של המילה היוונית פריפריה שפירושה היקף. המתמטיקאי הוולשי ויליאם ג'ונס היה הראשון שהשתמש באות זו (1706) לתיאור היחס בין היקף מעגל לקוטרו (אם כי יש הטוענים שהקדים אותו הצרפתי פרנסואה ויאט (1593). ואולם הסמל TT התקבע רק בשנת 1737 לאחר שאומץ עבידי המתמטיקאי השוויצרי ליאונהרד אוילר.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

אחוזים
מהו אחוז? האם זה סתם שבר? אחוז מייצג חלק מכמות. לעומתו, לשבר מגוון משמעויות שרק אחת מהן, חלק מכמות, מתאימה למשמעות של אחוז
משולש ישר זווית - תיכון ליתר
התיכון ליתר במשולש ישר זווית שווה למחצית היתר
מבוא לפונקציות
פונקצייה היא התאמה של מספר יחיד לכל מספר שנבחר (מתוך תוכנית הלימודים)
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.