דלג אל

הגן העתידי

פתיחה

מערכת החינוך היא בבואה של החברה והתרבות שבה אנו חיים. ככזאת, היא מציבה בפנינו אתגרים חסרי תקדים המוּנעים משינויים במציאות חיינו, מתהליכי גלובליזציה ומפיתוחים טכנולוגיים מהירים המתרחשים מדי יום ביומו.
בה בעת מספקים תהליכים אלה לאנושות הזדמנויות רבות להתפתחות ולהתקדמות בתחומים מגוונים כגון פנאי, רפואה, תחבורה, בינוי, סביבה וכמובן – חינוך.
כדי להיות מסוגלים לנווט בעולם שבו חוסר הוודאות, התנודתיות, המורכבות וההשתנות מהירים – יש לצייד את הילדים בידע, במיומנויות ובערכים שיאפשרו להם להתנהל בעולם כזה. זהו מוקד תפיסת הגן העתידי.
הגן העתידי יאפשר לילדים ולצוות הגן לעצב, לפתח וליצור את הגן הייחודי שלהם באופן מתמיד, בהתאם למציאות המשתנה, תוך אינטראקציה מיטבית בין כל השותפים, ניצול הזדמנויות מאפשרות וסביבות מגוונות (אנושיות, קהילתיות, פיזיות וטכנולוגיות).

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.