חפש ב:

בחינות בגרות ועבודות גמר

חזרה לראש הדף

מאגר בחינות בגרות

מאגר בחינות בגרות

במאגר השאלונים תוכלו למצוא שאלוני בחינות בגרות בכל תחומי הדעת ובכל המועדים.

> למאגר השאלונים

חזרה לראש הדף

שיעורים פרטים ברשת

שיעורים פרטים ברשת

האם התלמידים שלכם יודעים שניתן לקבל שיעורים פרטיים ברשת ללא תשלום? אל תשכחו להפנות אותם לשם.
מיועד לתלמידי כיתות ז'-י"ב במקצועות מתמטיקה, לשון, אנגלית, עברית וערבית למגזרים הערבי והדרוזי.

> שיעורים פרטים ברשת

חזרה לראש הדף

טוהר הבחינה

טוהר הבחינה

טוהר הבחינות הינו עיקרון המחייב את הנבחן ואת המערכת האחראית על ניהול הבחינות להגינות וליושר.
השמירה על טוהר הבחינות בכלל ועל ניהולן התקין של בחינות הבגרות בפרט היא משימה חינוכית, ערכית ומוסרית, והיא תנאי הכרחי לשמירה על הגינות ועל שוויוניות בין הנבחנים.

על הבחינות לשקף את ידיעותיו ובקיאותו של הנבחן בלבד.
פגיעה בטוהרן מקנה יתרון לא הוגן לנבחנים מסוימים, ומשליכה על כלל הנבחנים ועל התייחסות החברתית לערכן ולאמינותן של הבחינות ככלי להערכה מסכמת בסיום הלימודים וככלי למיון שוויוני בין התלמידים לצורך המשך לימודיהם באקדמיה.

החשיבות הרבה לשמירה על טוהר הבחינות מחייבת את הנבחנים, את צוותי החינוך – ובהם המחנכים והמנהלים, ואת המערכת כולה – מטה משרד החינוך והמפקחים.

כדי להבטיח את אמינותן של תעודות הבגרות ותעודות ההסמכה, בתי הספר נדרשים לנהל עם תלמידיהם שיח ערכי על חשיבותו של הליך תקין והוגן, ובכלל זה להטמיע את תוכנו של חוזר מנכ"ל זה כחלק מתהליך חינוכי מתמשך בקרב תלמידיהם.

> חוזר מנכ"ל - טוהר הבחינות

חזרה לראש הדף

לקויות למידה והתאמות

מדיניות משרד החינוך מבקשת לאפשר לכל תלמיד שצבר את הידע הדרוש לקראת בחינת בגרות להיבחן ולהוכיח את ידיעותיו ואת בקיאותו בתחום הדעת. לשם כך האגף הבכיר לבחינות ערוך להתאים את עצמו לצרכים של התלמידים ולאפשרות לספק מענה לקשיים בדרכי היבחנות מגוונות, כמו בחינות בעל-פה, הקראת שאלונים וכדומה, ואף לקיום הבחינות במסגרות מיוחדות: בבתי חולים, בבתי התלמידים ועוד.

לקויות למידה והפרעות קשב - השירות הפסיכולוגיי ייעוצי

חוזר מנכ"ל: ארגון הבחינות, היבחנות במקרים חריגים, הנפקת תעודות ודיפלומות. סעיף 4 - היבחנות מותאמת במקרים חריגים

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.