דלג אל

מודל ההמבורגר הראשוני לכתיבה משכנעת

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

נושאים ותחומי דעת:
שפה
שלבי חינוך:
יסודי
סוגי התוכן:
מדריך פדגוגי
פותח ע"י:
Center for Gifted Education, The College of William and Mary
שפה:
עברית

מודל המקנה מיומנוות כתיבה לתלמידים מחוננים בכיתות א-ב

להלן דף עזר המכיל תרשים של מודל ההמבורגר. מודל זה נקרא כך משום שהתרשים חיבור עיוני משכנע דומה בצורתו להמבורגר. המודל מציג את המבנה הבסיסי של חיבור עיוני: מבוא שבו מוצגת עמדה, נימוקים וסיכום. המודל משמש להוראה ראשונית של כתיבה עיונית למחוננים כבר בכיתות א-ב, והשליטה בו מקנה מיומנות בסיסית בכתיבה לתלמידים אלו. המודל יכול לסייע למורים בכיתה ההטרוגנית: תלמידים מחוננים אשר עונים בקלות על שאלות ידע והבנה אינם מסגלים בהכרח לעצמם מיומנויות של כתיבה טובה. מודל זה יכול לשמש תחליף לשאלות ידע והבנה שאין בהן אתגר בעבורם.

דף העזר ניתן לשימוש ולשכפול חופשי כל עוד מצוין המקור – המרכז לחינוך מחוננים בקולג' ויליאם ומרי כפי שמופיע בתחתיתו. אפשר להשתמש בדף העזר להנחיה לכתיבת חיבורים לתלמידים. ואולם ואן טסל-בסקה ממליצה להשתמש בו גם ככלי לניתוח חיבורים שהתלמידים קוראים. לתלמידים מבוגרים יותר יש להשתמש במודל ההמבורגר המלא.
המודל תורגם לעברית בעבור מאגר הידע מחוננט.

מודל ההמבורגר

> מודל ההמבורגר המלא ומודלים נוספים של קולג' ויליאם מרי

 

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.