דלג אל

הצהרת נגישות

שונות וסלקציה

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

נושאים ותחומי דעת:
ביולוגיה
מסגרות חינוכיות:
מרכזי מחוננים
שלבי חינוך:
יסודי, חטיבת ביניים
סוגי התוכן:
יחידת הוראה
פותח ע"י:
עדי גוט
שפה:
עברית

שונות וסלקצייה (בְּרִירָה) בציפור האוריגמי הנודדת

"ציפור האוריגמי הנודדת (AVIS PAPYRUS MECHONANIS) היא ציפור נודדת שחונה בצפון ישראל במהלך הקיץ. עם בוא הסתיו נודדת הציפור דרומה אל עבר אזורי הקינון שלה... רק החזקות שבציפורים, אלו שמסוגלות לעבור בתעופה את רצועת המדבר במהלך אחד יזכו להזדווג ולהעמיד צאצאים..."
עדי גוט, מורה למדעים במרכזי מחוננים, תרגם ועיבד את מערך השיעור של אוניברסיטת אינדיאנה. השיעור ממחיש לתלמידים עקרונות ומושגים באבולוציה דרך התנסות מעשית בבנייה של טיסן פשוט (ציפור האוריגמי). שינויים אקראיים (שנקבעים על ידי הטלת קובייה) במבנה הטיסן ישפיעו על מיטביות הטיסה שלו ויקבעו מי הציפור השורדת ומי הנכחדת. לקובץ בעברית מצורף קישור למערך השיעור המקורי באנגלית. פורסם במאגר הידע מחוננט.

אולי תתעניינו גם ב...

מקול וצליל לקול הסימנים
"בעידן החדש צריך לעבור מהוראה להנחיה". קל להגיד, קשה לעשות. אינה קריצ'מר הצליחה
הרחבת תפיסת המחוננות כך שתקדם הון חברתי
יש להרחיב את הגדרת המחוננות כך שתכלול מיומנויות חברתיות, מוטיבציה ויצירתיות
באיזה קנה מידה
פעילות הרחבה למצטיינים המקשרת את נושא קנה המידה לנושא דמיון מצולעים
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.