חפש ב:

איך מפתחים תקשורת בין אישית באמצעות מרחבי משחק ויצירה?

שם המרצה:
חנוך פּיבֵן
קהל יעד:
תלמידים, הורים
תחום דעת:
העשרה
שכבות גיל:
גן, א-ו
שפה:
עברית
קוד שידור:
AC1019
איך מפתחים תקשורת בין אישית באמצעות מרחבי משחק ויצירה?

תיאור השידור

חנוך פיבן מדגים כיצד ליצור יצירות אומנות מקסימות מחומרים ישנים ומוּכרים כגון כפתורים, ירקות, כלי מטבח, צעצועים ישנים ומכשירים אלקטרוניים מקולקלים.

רבים נמנעים מלצייר וליצור בתואנה של ״אנחנו לא יצירתיים״ או ״אנחנו לא יודעים לצייר". מנגד קיים הצורך לשתף את הסביבה ולתקשר עימה אף שלא תמיד נמצאות המילים הנכונות.

בדרכו הייחודית, חנוך פיבן משנה את המושג 'לצייר' ומאפשר לנו לגלות שכל אחד מאיתנו יכול ליצור ולצייר. הוא מזמין אותנו להתבונן על המציאות סביב במבט אחר – של משחק, אינטואיציה, יצירתיות ואסוציאציה – ולהשתמש במבט הזה כדי לחקור ולספר את הסיפור שלנו.

חנוך פיבן מגלה כיצד הגיע אל שיטת היצירה הייחודית לו דרך חיפוש ותהייה והתגברות על מכשולים. דרכו של פיבן היא מופת לחקר מקורות הכוח באדם ולבניית זהות אישית ייחודית.

המפגש מציע אין-ספור נקודות מבט חדשות ומפתיעות למציאוּת וטוען את המשתתפים בחוויה רגשית של מסוגלות ושל עוצמה. הוא מאפשר להם להיכנס אל עולמו של פיבן בדרך מהירה ומהנה ולהכיר בתוך כך את הכלים ואת דרכו ביצירה.

ההסתכלות על חיינו כאל קולאז׳ (הֶדבֵּק) מאפשרת לנו להפנים את העובדה שלכולנו יש שילוב ייחודי שראוי להעצימו.

התוכנית מוקלטת ולכן בזמן השידור אי אפשר יהיה לשאול את חנוך פיבן שאלות.

מטרות השידור

  • המשתתפים יפתחו את הדמיון באמצעות יצירה מחומרים ממוחזרים.
  • המשתתפים ירכשו כלים להכנת דמויות מחומרים ממחוזרים.

מבנה השידור

  • סיפורו האישי של חנוך ותובנותיו
  • הדגמה מעשית לציור בחפצים
  • מענה לשאלות הצופים

הכנות מקדימות לקראת השידור

לפני השידור הכינו חפצים שתרצו ליצור בעזרתם דמויות. 
דוגמאות לחפצים: בובה שבורה, כפתורים, עכבר מחשב ישן, חלקי מחשב ישנים, רמקולים קטנים, פקקי בקבוקים מכל הסוגים, צעצועים ישנים מפורקים וחומרים מן הטבע. 

תיאור המרצה

חנוך פּיבֵן הוא אמן ומאייר ישראלי, המרכיב את דמויותיו על ידי יצירת קולאז' ממגוון חומרים וחפצים המוכרים מחיי היומיום. הקריקטורה שהוא יוצר משתמשת במרכיביה כנושאי משמעות, המתווים יחד את המסר שברצונו להעביר ביחס לדמות הציבורית.
בשנים האחרונות במקביל לעבודתו האמנותית מרבה פיבן לערוך סדנאות יצירה ברחבי העולם.

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.