דלג אל

הנצחה באנימציה – שידור ליום הזיכרון (למורים)

שם המרצה:
יובל מלחי
קהל יעד:
מורים
תחום דעת:
כישורי חיים
שכבות גיל:
ה-ט
שפה:
עברית
קוד שידור:
AC1431
הנצחה באנימציה – שידור ליום הזיכרון

תיאור השידור

בשידור למורים לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל נתוודע אל המיזם הייחודי "פנים. יום. זיכרון." של בית אבי חי וניחשף לסרטוני אנימציה המנציחים סיפורים אישיים של הנופלים ובני משפחותיהם. 

בשידור ההכנה למורים מציג יובל מלחי חלק מהסרטים במיזם ונותן כלים להנגשתם לתלמידים. 

לאחר הצפייה בשידור למורים מומלץ להקרין בכיתה את השידור לתלמידים.

רקע על המיזם "פנים. יום. זיכרון."

המיזם "פנים. יום. זיכרון." של בית אבי חי מבקש לרתום את הטכנולוגיה העכשווית להחייאת רסיסי זיכרון של הנופלים ונפגעי פעולות האיבה, מתוך אמונה כי הזיכרונות נושאים משמעות מעבר ליום אחד בשנה.

במיזם יותר משלושים סרטי אנימציה קצרים המנצחים רגע בחיים, רגעי מפגש וחסד, רגעים וחוויות בלתי נשכחות של הנופלים ובני משפחותיהם. בכל שנה מתווספים עוד סרטים חדשים למיזם.

המיזם מבקש להחיות שברי זיכרונות מחיים שנגדעו ומציג הנצחה מזווית אחרת, חדשנית. הוא יכול לשמש ללמידה ולהרחבת התובנות על משמעות יום הזיכרון ומושג הזיכרון בכלל, על מוות ועל החלל האדיר שנפער בגינו, על הפער בין כאב ואובדן פרטי ללאומי. לשדה המשמעויות הזה יכולים להתווסף עוד נושאים ולהסתעף ממנו.

תיאור המרצה

יובל מלחי בעל תואר ראשון ושני בתקשורת וניו-מדיה, פעיל חברתי, מפיק, לשעבר תחקירן בחדשות ערוץ 2, עובד כמנהל מדיה חברתית, קידום ברשת ומפתח תוכן באתר בית אבי חי.

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.