חפש ב:

"הולכים על הירח" ב- 40 דקות, יסודי

שם המרצה:
ד"ר מרינה חץ
קהל יעד:
תלמידים
תחום דעת:
מדע וטכנולוגיה
שכבות גיל:
ד-ו
שפה:
עברית
"הולכים על הירח" ב- 45 דקות

תיאור השידור

4.5 מיליארד שנים עברו מאז היווצרות הירח. 12 אנשים הלכו עליו. 3 מעצמות שיגרו חלליות לעבר הירח. מדינה אחת קטנה הצטרפה אליהן בפברואר 2019.

בשידור חווייתי נעסוק בסקירת האבולוציה של הירח, במאפייניו הפיזיקליים, בהשפעתו על כדור הארץ וכמובן בהיסטוריית האנושות על הירח – מנחיתת האדם הראשון עליו ועד למושבה עתידית אם תהיה.

במהלך השידור נבחן את מרחק הירח מכדור הארץ, נערוך השוואה בין הירח לירחים אחרים במערכת השמש, נכיר את מופעי הירח ואת התיאוריות השונות להיווצרות הירח. בהמשך נעסוק במרוץ לחלל ונברר מי היו הראשונים לשגר את האדם הראשון לירח ומה קדם לכך.

מטרות השידור

> התלמידים יכירו את המושג "המרוץ לחלל" ואת משתתפיו
> התלמידים יבחינו במופעי הירח
> התלמידים יחשפו לתיאוריה של היווצרות הירח

התוכנית המוקלטת מתאימה לתוכנית הלימודים במדע וטכנולוגיה בנושאים האלה: אירועי חלל, טכנולוגיה, העשרה.

השידור מתקיים במסגרת שיתוף פעולה עם סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה.

תיאור המרצה

ד"ר מרינה חץ היא מומחית בתחום החלל, בוגרת המעבדה לחישה מרחוק והדמאה פלנטרית (NASA EPIF) באוניברסיטת בן גוריון. כיום מובילה את המיזם המדעי "Space valley" הפועל לחשיפת תחומי החלל השונים והחיבור בין חינוך, אקדמיה ותעשיית החלל. 

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.