חפש ב:

אוהבים לקרוא ספרים (בערבית)

שם המרצה:
סוהיל עיסאוי
קהל יעד:
תלמידים
תחום דעת:
כישורי חיים
שכבות גיל:
ו-ח
שפה:
ערבית
אוהבים לקרוא ספרים (בערבית)

תיאור השידור

מדוע חשוב לקרוא ספרים? ואיך נעודד את התלמידים לאהוב לקרוא? הסופר סוהיל עיסאוי מסביר על תרומת הספרות להתפתחות הילד.

סוהיל מציג את ספריו בדגש על הסיפורים שנבחרו במצעד הספרים ומספר מדוע עבר מכתיבת שירה, מחקרים היסטוריים ופרוזה לכתיבת ספרות ילדים. 

במהלך המפגש נלמד על מטרות הספרות ועל תרומתה להתפתחות הילד – גילוי כישרונות, עידוד קריאה ואהבת ספר, רכישת אוצר מילים, הזדהות עם הילדים בסיפורים, היכרות עם אנשים מההיסטוריה ועם גיבורים שונים, העצמת אישיות הילד וניצול יעיל של זמנו של הילד.
בסוף המפגש נקבל המלצות לעידוד קריאה ולאהבת ספר.

מבנה השידור

  • היכרות עם הסופר
  • הצגת הספרים שנבחרו במצעד הספרים
  • מטרות העל בספרות ילדים
  • תרומת הספרות להתפתחות הילד
  • שאלות תלמידים
  • המלצות לעידוד קריאה ולאהבת ספר

תיאור המרצה

סוהיל עיסאוי (سهيل عيساوي), סופר ואיש חינוך, מנהל את בית הספר היסודי "אבן סינא" בכפר מנדא. עיסאוי זכה בפרס משרד התרבות על כתיבתו בתחום ספרות ילדים בשנת 2014, ושיריו תורגמו לכמה שפות. על ספרו תאבת והרוח המשתוללת (ثابت والريح العاتية) זכה בפרס "נאג'י נעמאן" לספרות ילדים מוסרית. הוא השתתף בכתיבת אנציקלופדיות של השירה הערבית וספרים משותפים לסופרים ערבים, ופרסם מאות מאמרים בעיתונות הערבית בארץ ובעולם. כמו כן הוא בעל אתר אינטרנט ספרותי משנת 2001 וכותב בלוג. 

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.