חפש ב:

מהפכת התקשורת בישראל

שם המרצה:
אטילה שומפלבי
קהל יעד:
מורים
תחום דעת:
תקשורת
שכבות גיל:
ו-יב
שפה:
עברית
מהפכת התקשורת בישראל

תיאור השידור

אילו שינויים עברה התקשורת הישראלית כאשר רשת האינטרנט נכנסה למשחק? מה הייתה ההשפעה הכלכלית על אמצעי המדיה הוותיקים? כיצד השפיע המהפך על הכתבים המשדרים חדשות מהשטח? ואילו יכולות נדרשות מהם כיום?

הכתב והשדרן אטילה שומפלבי דן בשאלות מרכזיות אלו ומסביר שהאינטרנט הוסיף משתנים שלא היו קיימים בתקשורת המודפסת והמשודרת (בטלוויזיה וברדיו) ובהם:

  • העברת חדשות ועדכונים שוטפים בכל זמן לאורך כל היממה
  • הצרכן מקבל את החדשות בכל רגע בדיוק בזמן שבו הן מתרחשות ולא בשעות קבועות. 
  • צרכן החדשות הפך לשותף פעיל ויכול להגיב ולשתף בדעותיו ובתחושותיו. 
  • פוליטיקאים מתכננים את צעדיהם התקשורתיים על פי תגובות הציבור לכתבות ברשת.

מה תפקידו של הכתב החדש בעידן האינטרנט?
בעבר היה הכתב מעביר את הטקסט של הכתבה למערכת, ושם דאגו לעריכת הווידאו, לעריכה לשונית ולהוספת תמונות. כיום הוא נדרש להעביר בזמן אמת כתבות מלאות הכוללות טקסט, תמונות, צילום עצמי בשידור חי ואף לערוך וידאו. הכתבים נדרשים להתאים את עצמם למצב החדש ולפתח ידע ומיומנויות רבים יותר מבעבר. 

תיאור המרצה

אטילה שומפלבי, כתב ושדרן, פרשן פוליטי ומגיש ראשי באתר החדשות ynet ומגיש התוכנית "המשחק המרכזי" בערוץ הכנסת. אטילה מרצה על נושאים הקשורים לעיסוקו.

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.