דלג אל

הצהרת נגישות

הנחיות להתנהלות בטוחה בפגישות וידיאו ומערכי שיעור מקוונים

על מנת להגן על פגישות וידאו (Video conference) ומערכי שיעור מקוונים (Classroom) יש לנקוט בצעדים הבאים:

 1. התחברו למערכת באמצעות ההזדהות האחידה של משרד החינוך בלבד.
  חיבור זה מספק מדיניות אבטחת מידע מתקדמת שנועדה להגן על הפגישות ומערכי השיעור.
 2. פרסמו את הזימון לפגישה או לשיעור בערוצים סגורים ופרטיים כמו דוא"ל או קבוצת WhatsApp סגורה.
 3. שלחו את הקישור לפגישה או השיעור בסמוך למועד המפגש.
 4. הימנעו משימוש בקישור קבוע לפגישות מחזוריות.
 5. הפגישה או השיעור ינוהלו על ידי המורה בלבד, השולט בפעולות המשתתפים. השימוש במיקרופון, מצלמה ושיתוף מסך יהיו חסומים למשתתפים כברירת מחדל, עד לאישור המורה.
 6. לפני תחילת פגישה או השיעור יש לוודא כי כלל המשתתפים מזוהים על ידי המורה באמצעות חדר המתנה (Waiting Room) או על ידי אימות בזמן אמת על ידי פתיחת מצלמה.
 7. המורה יפרט בתחילת כל מפגש את מהלך השיעור ואת כללי ההשתתפות בו.
 8. כאשר נעשה שימוש באפשרות לשיתוף מסך, יש לשמור על פרטיות המידע ולשתף את האפליקציה הרצויה בלבד ולא את כל המסך. לדוגמה: שיתוף מצגת בלבד.
 9. כברירת מחדל יש לחסום את האפשרות לכתוב בצ'אט. במידה ועולה צורך להשתמש בצ'אט יש להנחות את המשתתפים שלא לשתף מידע פרטי או רגיש.
 10. במקרה של אירוע חשוד או אירוע אבטחתי, יש לסיים את המפגש באופן מידי או לחילופין לנתק את המשתתפים החשודים מהשיחה.
 11. ככלל, אין להקליט מפגשים או שיעורים עם תלמידים. במקרים חריגים בהם נדרשת הקלטה היא תעשה לאחר יידוע המנהל ואישורו על כך בכתב.
 12. הקלטה של מפגשים או שיעורים עם תלמידים תישמר בתיקיה ממודרת בסביבת הענן הבית ספרית (כונן דרייב של גוגל או מיקרוסופט בחשבון משרד החינוך).
 13. שיתוף להקלטה יישלח בקישור בלבד (לא בקובץ) רק לתלמידי הכיתה. המורה ימחק את ההקלטה עד שבוע ימים מיום העברת הקישור להקלטה, לכל המאוחר.
 14. וודאו שבתום הפגישה השיחה מתנתקת עבור כל המשתתפים.
 15. הורידו את התוכנה למחשב מאתר היצרן הרשמי. בהתקנה על מכשיר סלולרי ההורדה תעשה מהחנויות הרשמיות (Apple store למכשיר אפל או Google Play לאנדרואיד).

שימו לב! השימוש בחשבון פרטי (ללא הזדהות אחידה) אינו כולל מדיניות אבטחת מידע משרדית ועלול להוות סיכון אבטחה ופרטיות לפגישות ומערכי שיעור מקוונים.

תודה על שיתוף הפעולה.
מינהל תקשוב – חטיבת אבטחת מידע וסייבר

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.