חפש ב:

פלטפורמת הארדואינו ושפת C

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
תכנות
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
אנגלית
שכבות גיל:
ח, ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
coursera
משך הקורס:
4 שבועות
פותח ע"י:
University of California, Irvine
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

פלטפורמת הארדואינו ושפת C
מרצה: Ian Harris

אַרְדוּאִינוֹ היא לוח פיתוח ופלטפורמת חומרה בקוד פתוח לבניית התקנים דיגיטליים וחפצים אינטראקטיביים היכולים לחוש את העולם הפיזי סביבם ולשלוט בו. בקורס זה נלמד כיצד פלטפורמת ארדואינו עובדת בלוח הפיזי ובספריות בסביבת פיתוח משולבת. תוכלו ללמוד גם על המגנים, לוחות קטנים המורכבים על הלוח הראשי לעשיית תפקידים אחרים כגון חישת אור, חום, מעקב GPS או תצוגת ממשק משתמש.
הקורס יעסוק גם בתכנות ארדואינו באמצעות קוד C ובגישה אל הסיכות שעל הלוח דרך התוכנה כדי לשלוט בהתקנים חיצוניים. שימו לב שהקורס אינו כולל קבוצות דיון ופורומים.
בתום הקורס תוכלו:
לתאר את הרכבת לוח הפיתוח ארדואינו; לתאר מה זה אומר לתכנת את הקושחה של הלוח; לקרוא את הסרטוטים של הלוח; להתקין ארדואינו בסביבת פיתוח משולבת; לתאר מהם המגנים וכיצד הם משמשים; לציין את תפקיד הספריות בשימוש המגנים; להרכיב תוכנה ולהפעיל אותה; להצביע על משתנים וסוגים של C; להצביע על אופרטורים משותפים של C; להשתמש בהתניות ובלולאות; להסביר פונקציות, הגדרתן וההפעלה שלהן; להסביר את השפעות המשתנים הגלובליים; להתחיל תהליך בנייה בארדואינו; לתאר את תפקיד הכלים מאחורי סביבת הפיתוח המשולבת; לתאר כיצד להפעיל פונקציות; להסביר את המבנה של סרטוט ארדואינו; לגשת אל הסיכות של ארדואינו; להבחין בין סיכה דיגיטלית לאנלוגית; להסיר באגים מתוכנות; להסביר את חשיבותה של יכולת הבקרה בתהליכי איתור באגים; לתאר ארכיטקטורות נפוצות של איתור באגים למערכות מוטמעות; להסביר כיצד עובד פרוטוקול התקשורת UART Serial; לתאר כיצד ספריית Arduino Serial מקיימת תקשורת טורית.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.