דלג אל

תחום דעת:
ביולוגיה
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
אנגלית
שכבות גיל:
ח, ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
coursera
משך הקורס:
6 שבועות
פותח ע"י:
Johns Hopkins University
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

חקר הסרטן
מרצה: Kenneth J. Pienta, M.D

יותר מ-500 אלף איש בארה"ב ויותר מ-8 מיליון בני אדם ברחבי העולם מתים בכל שנה מסרטן. ככל שתוחלת החיים עולה, כך עולה שכיחות הסרטן בעולם. המחלה צפויה להביא למותם של יותר מ-20 מיליון בני אדם עד שנת 2030.
קורס פתוח זה מיועד לאנשים המעוניינים לפתח הבנה של מחלת הסרטן, כיצד מונעים אותה, מאבחנים אותה ומטפלים בה. הקורס סוקר את הביולוגיה המולקולרית של סרטן (אונקוגנים - גנים המעורבים ביצירת סרטן וגנים מדכאי סרטן) ואת סימני ההיכר הביולוגיים שלו.
הקורס גם מתאר את גורמי הסיכון לרוב סוגי הסרטן בעולם לרבות סרטן ריאות, סרטן השד, סרטן המעי הגס, סרטן הערמונית, סרטן הכבד וסרטן הקיבה.
נסביר כיצד סרטן מדורג, מהן הדרכים העיקריות לאבחון סרטן בדימות וכיצד מטפלים בסוגי הסרטן העיקריים. נוסף על חומרי הליבה, יכלול הקורס שני שיעורים שיוקדשו לסרטן הכבד והערמונית.
עם סיום מוצלח של הקורס תוכלו:
לזהות את הסוגים העיקריים של סרטן בעולם (הרצאה 1);
לתאר כיצד גנים תורמים לסיכון ולהתפתחות של סרטן (הרצאה 2);
לציין ולתאר עשרה מאפיינים של תאי סרטן (הרצאה 3);
להגדיר גרורה ולזהות שלבים עיקריים בתהליך גרורתי (הרצאה 4);
לתאר את תפקיד הדימות בזיהוי, באבחון, בדירוג הסרטן ובטיפולים בו (הרצאה 5);
להסביר כיצד מטפלים בסרטן (הרצאה 6);
אנו מקווים שקורס זה ייתן לכם הבנה בסיסית של הביולוגיה של הסרטן ושל הטיפול בו. הקורס אינו מיועד לחולים המבקשים הדרכה בטיפול. ואולם הוא יכול לסייע לכם להבין כיצד סרטן מתפתח ולספק מסגרת להבנת אבחון של סרטן וטיפול בו.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.