חפש ב:
תחום דעת:
הנדסה
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
אנגלית
שכבות גיל:
ח, ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
משך הקורס:
8 שבועות
פותח ע"י:
(UNSW Australia (The University of New South Wales
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

מכניקה
מרצה: Prof. Joe Wolfe, Professor, Dr Elizabeth J. Angstmann, Mr Sebastian Fricke, School of Physics, Faculty of Science

רוב התופעות בעולם סביב, ברמה הבסיסית, מבוססות על פיזיקה, ורוב הפיזיקה מבוססת על מכניקה.

מכניקה מתחילה בכימות תנועה ולאחר מכן אפשר להסבירה במונחים של כוחות, אנרגייה ותֶּנַע (מומנטום).

זה מאפשר לנו לנתח לא רק את פעולתן של תופעות מוכרות רבות סביבנו, אלא גם את המכניקה של כוכבי לכת, כוכבים וגלקסיות.

קורס על פי דרישה זה מומלץ לבוגרי תיכון, לסטודנטים מתחילים באוניברסיטה ולכל מי שמגלה סקרנות כלפי פיזיקה בסיסית. (לפי הסקר שלנו, מורים למדע נעזרים תכופות בקורס זה.)

הקורס נעזר בערכות מולטימדיה עשירות וידידותיות להצגת החומר: סרטונים של ניסויים בסיסיים, אנימציות ופתרון בעיות לדוגמה. תוכלו לתרגל מגוון בעיות מעניינות ולעשות ניסויים בבית, כיד הדמיון הטובה עליכם, בחומרים פשוטים ויום-יומיים.

תזדקקו למעט ידע במתמטיקה מבית הספר התיכון: חשבון, מעט אלגברה, משוואות ריבועיות, סינוס, קוסינוס ופונקציות טנגנס מטריגונומטרייה.

הקורס אינו משתמש בחשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי. עם זה אנו מספקים עזרי לימוד להכרת הנושא שילווה את הקורס אם יילמד באוניברסיטה.

על ידי לימוד מכניקה בקורס זה תלמדו להבין לעומק הרבה מהתופעות הנפלאות הסובבות אתכם בחיי היום-יום, בטכנולוגיה וביקום בכלל. ובינתיים, אנו חושבים שגם תיהנו!

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.