דלג אל

זכויות האדם

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
אזרחות
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
עברית
שכבות גיל:
ח, ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
פנימי
משך הקורס:
5 שבועות
פותח ע"י:
האוניברסיטה הפתוחה
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

זכויות האדם
מרצה: ד”ר אייזיק לובלסקי

מאה השנים האחרונות מתוארות בידי חוקרים מובילים "המאה של הג'נוסייד". על פי הערכות מקובלות במחקר, לא פחות מ-180 מיליון בני אדם מצאו את מותם באירועי רצח עַם שקרו במאה העשרים.

להמחשה, מספר זה גדול ממספרם של ההרוגים במלחמות באותה עת.

השדה האקדמי של לימודי הג’נוסייד (רצח עם, השמדת עם) צמח משמעותית בעשורים האחרונים. מספר גדל והולך של חוקרים לומדים את הגורמים המוטיבציות והאירועים שהובילו לאירועי רצח עם שונים.

החל מסיומה של מלחמת העולם השנייה, הנושא עומד במוקד תשומת הלב של הקהילה הבין לאומית. אף על פי כן ואף שנעשו מאמצים לקידום נושא זכויות האדם, כגון אמנת האו"ם למניעת רצח עם ולענישה משנת 1948,

עד היום לא נמנע ולו אירוע אחד של רצח עם!

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לסקירה השוואתית מרתקת של אירועי רצח עם וניתוחם, מתוך שימוש בגישה ביקורתית ומקיפה.

בחמשת השבועות של הקורס נתעד את הכרוניקה של רצח עם בתקופה המודרנית, וננתח כמה מאירועי רצח העם המזעזעים ביותר הידועים לאנושות שהתחוללו ביבשות, בתקופות ובתרבויות שונות. ננסה להבין מדוע התרחשו ונתהה אם אפשר היה למנוע אותם. לקראת סיום, נציע אפשרויות שונות למניעת הישנותם של אירועים דומים בעתיד.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.