דלג אל

חקר ציורי ילדים והעלאת הדימוי העצמי

ציורי ילדים

תחום הדעת: אומנות
נושא: שימוש בכלי בינה מלאכותית להעלאת הדימוי העצמי של התלמיד
פיתוח: חגית גייגר, בית ספר תדהר, ירושלים
אוכלוסיית היעד: תלמידים מעל גיל 13 בחנ"מ בתפקוד בינוני (לכל מי שרוצה לצייר ולא יודע)
משך השיעור: 45 דקות
רציונל למורה: היכרות עם כלי אינטרנטי המפענח שרבוטים של ילדים, מציע אפשרויות לפירושם, ואפשר לצבוע את התוצאה.
רצף: יכולת שרבוט במחשב

מיומנות ליבה: זיהוי מנגנוני בינה מלאכותית ואופן פעולתם

מטרות בתחום תוכן:

  1. לחשוף את הפירוש לרעיון של חזותי באמצעות טכנולוגיה.
  2. לעודד חשיבה.
  3. לעורר עניין בתהליכי יצירה ושימוש בכלים דיגיטליים לשדרוגה.

מטרות רגשיות:
העלאת הדימוי העצמי של התלמיד ותחושת המסוגלות שלו והתמודדות עם מצבי תסכול.

מושגים: 

שרבוט, פתרון בעיות, ניחוש, תוצר, בחירה.
אינטראקציה אדם-מכונה: הקשר והשיח.

מיומנויות נרכשות:

  1. חשיבה יצירתית: פיתוח רעיונות
  2. שימוש בטכנולוגיה: תפעול כלים אינטרנטיים וכלי בינה מלאכותית
  3. אוריינות דיגיטלית: הבנה תקשורת מכונה- אדם

שילוב התקשוב בשילוב מיומנויות המאה ה-21:

  1. פיתוח מיומנויות אוריינות דיגיטלית.
  2. חשיפה לטכנולוגיות מבוססות בינה מלאכותית.
  3. שיפור יכולת העבודה באינטראקציה עם כלים אינטרנטיים חדשים.
  4. שימוש בטכנולוגיה ככלי ליצירתיות וללמידה.

הערך המוסף של הטכנולוגיה: הטכנולוגיה מסייעת לתלמיד לשכלל את יצירותיו ולהפיק מהן משמעות הברורה לכול.

חומרי למידה (כתובים ומתוקשבים):

מחשב, אינטרנט, אתר. האתר כולל מדריך לשימוש.

מעבדת מחשבים:

  1. עמדת מורה להצגת האתר ודרך העבודה בו.
  2. מעבדת מחשבים: מחשב המחובר לאינטרנט לכל תלמיד, ובו יש קישור לאתר.

נגישות: גרפי, ללא מלל.

תוצרי למידה מצופים: ציור ממוחשב וצבעוני.

מהלך השיעור

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.