חפש ב:

הנדסת אנוש- התבוננות בכף היד

הנדסת אנוש- התבוננות בכף היד

הרעיון שלי

תיכון בן צבי קרית אונו

מגמת אומנויות העיצוב כיתה יא

מנחת הפרויקט: נעה רז

בפני התלמידים הוצב אתגר יוצא דופן: לעצב משחק המיועד לשיפור המוטוריקה של היד או למצוא פתרון לבעלי מוגבלות במוטוריקה של כף היד.

תהליך העבודה כלל עריכת מחקר מקדים על מבנה כף היד, על ההתפתחות המוטורית בגילאים השונים ועל מוגבלויות שונות הקשורות למוטוריקת כף היד. לאחר בחינת חומרים שונים וקהלי יעד שונים החליטו התלמידים על כיוון לפרויקט והציגו אב טיפוס.     

התוצרים הסופיים כללו משחקים לפעוטות המותאמים לגילאים שונים בהתאם להתפתחות המוטוריקה של כף היד: משחקי השחלה, רעשן, מבוך, קליידוסקופ, משחק זיכרון לזיהוי מרקמים.

לבעלי מוגבלויות עיצבו התלמידים משחק קלפים שבו הרמת כל קלף נעשית באמצעות מגנט והוא מיועד לאנשים שיכולת האחיזה שלהם בעזרת האצבעות נפגעה. כן המציאו ארבע שיטות שונות לקשירת שרוכי נעליים אשר מיועדות לאנשים שאינם יכולים לקשור שרוכים בדרך הרגילה: קשירה באמצעות מגנט, באמצעות סקוטשים, טיקטקים ובעזרת ליפוף חוט ברזל.

 מצגת מחקר- המוטוריקה של כף היד

מצגת התוצרים המלאה

סרטון- שיטות לקשירת שרוכים עבור בעלי מוגבלויות

תוצרי הפרויקט

סדרת משחקי השחלה
סדרת משחקי השחלה
משחק קלפים
משחק קלפים
מבוכים
מבוכים
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.