דלג אל

הצהרת נגישות

חומש במדבר

חומש במדבר

חומש במדבר פותח בשנה השנייה ליציאת בני ישראל ממצרים ומסיים בשנה הארבעים. הספר מתייחס רק לשנים הללו ולא לשלושים ושמונה השנים שביניהן. הוא מתאר את האירועים שהתחוללו בשנים הללו ואת המצוות שניתנו בהן. במוקד האירועים עומד סיפור המרגלים שמשנה את התוכנית להגיע במהלך השנה השנייה לארץ ומאפשר את הכניסה לארץ רק לדור הבנים של יוצאי מצרים. בספר מתוארים משברים רבים הקשורים בקשיים שחווה העם בשנותיו במדבר. במהלך משברים אלו מנהיגותו של משה באה לידי ביטוי. בסוף הספר מתחילה ההיערכות לכניסה לארץ – נחלות השבטים מוגדרות וההנהגה מוחלפת.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

מהלכי הוראה

מהלכי הוראה
מורים יקרים,
עיינתם בחומר ואתם רוצים להעיר ולהאיר? אנא שלחו לנו מייל ואנו נבדוק ונשיב.
בברכה
צוות תנ"ך חמ"ד

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

עזרא ונחמיה
לפניכם חומרי למידה להוראת ספרי עזרא ונחמיה בכיתות יב.
יונה, תהילים
סיפורו של יונה הנביא עוסק בדילמה של נביא המתמודד עם קושי לממש את שליחותו הנבואית.ספר תהילים הוא ספר התפילות הארוך בספרי התנ""ך (מאה וחמישים פרקים). הוא כולל ...
חומש דברים
הספר שם דגש על אתגרי הקיום של עם ישראל בארצו ובעיקר על האתגר של דבקות בדרך ה' במסגרת קיום של שפע ורווחה בארץ ישראל.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.