דלג אל

הצהרת נגישות

תוכניות הלימודים בתקשורת לחטיבה העליונה

חזרה

תוכניות הלימודים בתקשורת עיונית ומעשית

תוכניות הלימודים בתקשורת עיונית ומעשית

תוכנית הלימודים העיונית בתקשורת מורכבת מארבעה חלקים: שפה ומציאות, תקשורת ודמוקרטיה ושתי יחידות בחירה תקשורת כתרבות ומדיה חדשה. תוכנית הלימודים המוצעת מבטאת את תפיסת העולם של הפיקוח על הקולנוע והמדיה הרואה צורך אמיתי ומהותי בקשר בין לימודים עיוניים ומעשיים. שני התחומים חייבים להזין זה את זה, ועל התלמידים להבין שקיים קשר הדוק ביניהם.
תוכנית הלימודים מציעה בכל אחד מהפרקים תרגילים מעשיים לתלמידים להתנסוּת הלכה למעשה ביישום נושא הפרק הנלמד דרך סדנה. מקצת מהתרגילים אפשר לתרגל בשיעורים העיונים בהנחיית המורה העיוני ומקצתם דורשים שיתוף פעולה מלא עם המורה המעשי. תוכנית הלימודים המעשית בתקשורת כוללת ארבע התמחויות: הפקת סרטים, רדיו, עיתונות וצילום סטילס לרבות הציוד הנדרש, מבנה הלימודים במקצוע והערכה.

התוכנית הבין-תחומית באומנויות לכיתות מב"ר ואתגר – כיתה י

התוכנית הבין-תחומית באומנויות לכיתות מב"ר ואתגר – כיתה י

תוכנית לימודים באומנויות לתלמידי כיתות מב"ר ואתגר הלומדים בשכבת כיתות י'. למידה והתנסות באמנויות כשפות רב ממדיות, מקנות לתלמידים חווית למידה משמעותית, חשיבה יצירתית, אותנטית ורלוונטית.

התוכנית השש שנתית להתפתחות אישית ולמעורבות חברתית באומנויות

התוכנית השש שנתית להתפתחות אישית ולמעורבות חברתית באומנויות

במסגרת המהלכים המשמעותיים לקידום לימודי האומנויות במערכת "אומנויות סביב השעון", אגף אומנויות בשיתוף מנהל חברה ונוער ואגפי הגיל במנהל הפדגוגי, חברו יחד לאיגום תוכניות הלמידה והעשייה האומנותית במסגרת ההתפתחות האישית, המעורבות החברתית והחינוך הערכי בבתי הספר.

אולי תתעניינו גם ב...

זמן קולנוע ומדיה – גיליון 14 דצמבר 2023
זמן קולנוע ומדיה הוא ניוזלטר של הפיקוח על לימודי קולנוע ומדיה במשרד החינוך, המתפרסם בשלושה מועדים במהלך שנת הלימודים. לפניכם מהדורת חורף העוסקת במלחמת "חרבות...
אוריינות מדיה אזרחית
בעידן זה, שבו אנו חשופים באופן תדיר בתקשורת למידע כוזב (FAKE NEWS), מתפקידנו להתמודד באופן מושכל וביקורתי עם המידע המתווך במדיה, לצרוך ולהשתמש כראוי בטכנולוג...
זמן קולנוע ומדיה- גיליון 12 אפריל 2023
זמן קולנוע ומדיה הוא ניוזלטר של הפיקוח על לימודי קולנוע ומדיה במשרד החינוך המתפרסם בשלושה מועדים במהלך שנת הלימודים. לפניכם מהדורת אביב חגיגית ועשירה. קריאה ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.