דלג אל

תוכנית לימודים - מקצוע התמחות

חזרה

אודות פרויקט הגמר

פרויקט גמר - מגמת מידע ונתונים

פרויקט הגמר הוא סיכום ותוצר של תהליכים תלת שנתיים לאחר היכרות עם העולם התאורטי של המקצוע.

בפרויקט הגמר קיים דגש על כושר הלימוד העצמי של התלמיד ועל שימוש בדרכי לימוד מתקדמות ומחקריות ועל התמודדות התלמיד עם אתגרי למידה וחשיבה מסדר גבוה.

בפרויקט זה התלמיד מתמודד עם סוגיה מסוימת וחוקר אותה חקר מעמיק ואולם אין מצפים ממנו בהכרח להגיע לחידוש אלא למסקנות ולהמלצות. עבודת הגמר מכוונת את התלמיד להתמודדות עצמאית עם משימה לימודית מעמיקה ומאתגרת.

תהליך הכנת פרויקט הגמר מחייב השקעה עצמית במחקר אישי ועבודה אישית מחוץ לשעות הלימודים. בהכנת פרויקט הגמר התלמיד מתבסס על ידע עדכני, כותב בבהירות את תוכנו ומגבה את הדברים בציון מקורות הדעת.

פרויקט זה הוא ביטוי ליכולתו המצוינת של התלמיד, לידע ולכלים שרכש ולהתנסויותיו הלימודיות המגוונות במהלך לימודיו במגמה 'מידע ונתונים'.

כתיבת פרויקט גמר היא יישום מיטבי של למידה משמעותית ומעודדת למידה מתוך סקרנות, מכוונות אישית ורכישת מיומנויות לימוד, חקר וכתיבה.

  • חלוקת שעות מומלצת לתוכנית הלימודים במקצוע התמחות לשנת תשפ"ג
    עברית | ערבית
חזרה לראש הדף

תוכנית לימודים במקצוע ההתמחות

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.