חפש ב:

המהפכה הקומוניסטית

המהפכה הקומוניסטית

המהפכה הצרפתית הבטיחה חירות, שוויון ואחווה. מדינות רבות באירופה המערבית אכן העניקו חירות ושוויון לבני עמן. ואולם אנשים רבים מדי חשו שחייהם במציאות החדשה קשים יותר ואכזריים יותר. המהפכה התעשייתית יצרה מעמד פועלים מנוצל ומשולל עתיד. המהפכה הקומוניסטית הבטיחה לתקן עוולות אלו.

האם היא הצליחה?

קרל מרקס הבין שהדרך לחיים ראויים לכל אדם מחייבת שינוי קיצוני בדפוסי החיים הכלכליים והחברתיים. הקומוניזם שאף ליצור עולם שבו כל אחד תורם לחברה כפי יכולותיו ומקבל ממנה לפי צרכיו. המדינה הראשונה שבה נעשה ניסיון לממש את האידאלים הקומוניסטיים הייתה רוסיה.

במהפכת 1917 הצליחו הקומוניסטים להדיח את הצאר הרוסי וליישם את רעיונותיהם. במרוצת הזמן התברר שהמהפכה הקומוניסטית הצליחה להצעיד את ברית המועצות בצעדי ענק, אבל במחיר אכזרי של חייהם של עשרות מיליוני בני אדם וקיפוח חירותם של כל אזרחי המדינה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

סרטונים

חדשות מהעבר: לנין
חדשות מהעבר: לנין
המהפכה הקומוניסטית
המהפכה הקומוניסטית
מקהלת הצבא האדום
מקהלת הצבא האדום
שירת האינטרנציונל
שירת האינטרנציונל
משטר טוטליטרי
משטר טוטליטרי
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.