דלג אל

לאומיות

לאומיות

הלאומיות נתפסת כאחד היסודות העתיקים ביותר בזהותן של קבוצות, אך למעשה רק לפני כמאתיים שנה היא נעשתה לכח פוליטי. מאז היא הכוח המניע של ההיסטוריה העולמית. המחלוקות על טיבה של הלאומיות, על ייחודם של לאומים שונים מול המשותף להם עומדות בלב המאבקים של מאה השנים האחרונות בעולם כולו כמו גם במדינת ישראל.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פסח
"בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים". הציווי לזכור את יציאת מצרים מופיע עשרות פעמים בתורה.
עליית הנאציזם
אידאולוגיות גזעניות ולאומניות רווחו בכל רחבי אירופה בתחילת המאה העשרים. ואולם רק האידאולוגיה הנאצית הצליחה לממש את יעדיה ביעילות ובאכזריות בלתי נתפסות
שבועות: בין קציר למתן תורה
במהלך השנים נוצקו משמעויות שונות ומגוונות לחג השבועות. בעוד שבתפוצות מתן התורה היה מאז ומתמיד המאפיין העיקרי של החג, הרי שעם השיבה לארץ החלו המאפיינים החקלאי...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.