דלג אל

יום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל

יום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל

יצחק רבין היה ראש ממשלתה הנבחר של מדינת ישראל. במוצאי שבת, י"א במרחשוון תשנ"ו (4.11.1995), נרצח רבין בידי מתנקש יהודי שהתנגד למהלכים המדיניים שיזם. הרצח איחד באחת את החברה הישראלית מול הסכנה של מלחמת אחים ובה בעת הראה עד כמה האפשרות הזו קרובה. הרצח הציב בפנינו תמרור אזהרה אף שהיריבות הרעיונית בחברה הישראלית לא פסקה. ביום הרצח ננסה להתמודד עם הקרעים שהיו ועם אלו שישנם מתוך הבנה שאין לנו ארץ אחרת.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

מגילת העצמאות
מגילת העצמאות נתפסת עד היום כמסמך המכונן של מדינת ישראל והחברה הישראלית. סביב נוסח ההכרזה התגלעו מחלוקות שונות ולנוסח הסופי קדמו 4 טיוטות שונות.
יהודי ארצות האסלאם
קראת אמצע המאה ה-19 החלו ערכי ההשכלה ותהליכי החילון הכרוכים בהם לנשב בארצות האסלאם. ההתגובות לשינויים אלו היו שונות ומגוונות והשפעותיהן על העולם היהודי מגיעו...
האבסולוטיזם ולואי ה-14
במאה ה-17 הונחו יסודותיה של המדינה המודרנית. התחזקותו של השלטון המרכזי והיחלשותן של ההתאגדויות האופייניות לימי הביניים הובילו לסוג של שוויון של כלל תושבי הממ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.