דלג אל

הצהרת נגישות

הרב נריה והציונות הדתית

הרב נריה והציונות הדתית

הציונות הדתית דגלה מראשיתה בשילוב של אורח חיים דתי ועשיה ציונית. הרב נריה הבין שהמתח בין העשיה החלוצית והמחוייבות להלכה מחייב יצירת משנה חינוכית ייחודית, שתפרט ותיישם את הסיסמא 'תורה ועבודה'. הרב נריה ראה בתורת הרב קוק את מורה הדרך הרעיוני והרוחני לציונות הדתית ומפעלו הספרותי נועד להנחיל לציבור הרחב ובפרט לנוער בשנות 'המדינה שבדרך' את אבני היסוד של דרכו האידיאולוגית. אולם הרב נריה הבין שהדרך הרעיונית אינה יכולה להשאר בכתובים בלבד, יש להנחיל אותה ולהורות אותה. לשם כך הוא יסד את ישיבת בנ"ע כפר הרא"ה ובעקבותיה הוקמו ישיבות ואולפנות רבות שבהן הרעיונות הנשגבים והשאיפות הנעלות לשילוב תורה ועבודה נעשו לדרך חיים שבאה לידי ביטוי בכל תחומי העשיה החברתית והציבורית.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

רבי יהודה הנשיא
נשיא הסנהדרין ועורך המשנה. רבי יהודה הנשיא היה לא רק תלמיד חכם אלא מנהיג של ממש: הוא ייצג את היהודים והיהדות בפני הקיסר הרומי, תיקן תקנות חשובות כדי להקל את ...
הסכם השלום עם מצרים
ארבע שנים בלבד לאחר מלחמת יום הכיפורים בה נלחמו צבאות ישראל ומצרים זה נגד זה, נחת מטוסו של נשיא מצרים אנואר סאדאת בארץ. ביקור זה היווה את תחילתו של תהליך השל...
ליל הבדולח
בליל הבדולח בפעם הראשונה ארגן המשטר הנאצי פעילות אלימה ורצח בהיקפים נרחבים. תשעים ואחד יהודים נרצחו, מאות בתי כנסת הועלו באש, בתי מגורים וחנויות נבזזו.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.