דלג אל

הצהרת נגישות

המהפכה המדעית

המהפכה המדעית

במאה ה-16 החלו בני האדם באירופה, בתחילה באיטליה ולאחר מכן ביתר מדינות היבשת, לבחון מחדש את האופן שבו הם מתבוננים בטבע. החידוש הגדול היה שכדי להבין את הטבע יש לצאת החוצה ולאסוף את העובדות ללא הנחות מוקדמות. החידוש הבא היה שלטבע ישנה חוקיות ואם נלמד את חוקי הטבע נוכל לדעת כיצד לטוס לחלל, כיצד לחזות את מזג האויר ולרפא כל מחלה. בעקבות המהפכה המדעית האדם הבין לעומק את ברכת האל לאדם הראשון "מלאו את הארץ וכבשוה". יחד עם זאת, התחוורה גם ההכרה האנושית כי המדע והטנולוגיה עלולים לשאת בכנפיהם לא רק ברכה וקידמה אלא גם גם קללה איומה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

מרד ומרי בשואה
המרד חייב לגייס תעצומות נפש רבות, ולעיתים היה כרוך בעימותים קשים בתוך הציבור היהודי סביב כדאיות המרד והשלכותיו.
ראשית הציונות
בשלהי המאה ה-19 החלו התפילות והבקשות ההיסטוריות לתקומת ירושלים ולשיבת ציון לרקום עור וגידים- בדמות ארגונים ארציים ובין-לאומיים שמטרתם להביא יהודים לארץ ישראל...
מלחמת ששת הימים
ביום העצמאות ה-19 למדינת ישראל נסגרים מיצרי טיראן וכוחות הצבא המצרי נכנסים לסיני. בישראל שוררת תחושה של איום קיומי. שלשה שבועות ושישה ימים מאוחר יותר מצליח צ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.