דלג אל

הצהרת נגישות

הרצל והתנועה הציונית

הרצל והתנועה הציונית

הכמיהה לציון והצורך במדינה יהודית קדמו להרצל. כוחו הגדול של הרצל היה בייסוד תנועה מדינית שהוכרה עד מהרה בעולם כולו – תנועה מייצגת של הלאום היהודי. הרצל לא היה הראשון שפעל למען יהודים, אבל בזכות התנועה הציונית יכול היה להציג עצמו בפעם הראשונה כבא כוחם של היהודים. התנועה הציונית הוכרה בתוך שנים מספר התנועה המייצגת של השאיפות הלאומיות היהודיות. התנועה גם יצרה מוסדות חיוניים להקמת מדינה בתחום הפיננסים וההתיישבות. עוצמתה של התנועה ומנהיגותו של הרצל הן שאפשרו להגיע להסכמה על המטרה הסופית בתוך התנועה. עם זאת לא אחת נראה היה שחילוקי הדעות בתנועה מאיימים לפצלה ולפרקה. ואולם לזכותה ייאמר שלאחר כמעט אלפיים שנה יכול העם היהודי לדון במקום אחד על עתידו.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

שבועות: בין קציר למתן תורה
במהלך השנים נוצקו משמעויות שונות ומגוונות לחג השבועות. בעוד שבתפוצות מתן התורה היה מאז ומתמיד המאפיין העיקרי של החג, הרי שעם השיבה לארץ החלו המאפיינים החקלאי...
תלמידים ומלמדים
מצוות תלמוד תורה, איננה 'עוד' מצווה, אלא היא נשמת הקיום היהודי. לשם כך הוקמו מערכות חינוך לגיל הרך
עשרה בטבת
על פי המקרא בעשרה בטבת החל המצור הבבלי על ירושלים. המצור נמשך שלוש שנים וחצי והסתיים בחורבן הבית הראשון ובגלות בבל. לימים קבעה הרבנות הראשית לישראל את עשרה ב...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.