דלג אל

הצהרת נגישות

תשעה באב

תשעה באב

המשנה מציינת שבתשעה באב אירעו חמש פורענויות שונות – הראשונה בהן היא חטא המרגלים במדבר, והאחרונה היא התבוסה והכישלון של מרד בר כוכבא (נחרבה ביתר, משנה, תענית ד, ו).

 

תשעה באב איננו רק ציון של תאריך היסטורי אלא הוא בראש ובראשונה יום של בחינה והתבוננות בפורענויות השונות שהתרחשו ובסיבות שהביאו להן. הקינות שחוברו לתשעה באב עוסקות בזכר הצרות והייסורים, ובאותה עת גם מחייבות אותנו להתבונן ולחשוב כיצד נוכל ללמוד מההיסטוריה ולא רק לקונן עליה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

המהפכה האמריקאית
המהפכה האמריקאית החלה בסכסוך על מיסים וייצוג שנתגלע בין המתיישבים בחוף המזרחי של אמריקה הצפונית לבין השלטון הבריטי. ואולם ביסוד הסכסוך עמדה תפיסת עולם שונה ע...
יהדות גרמניה בשנים 1939-1933
עם עליית היטלר לשלטון השתנה באחת עולמם של יהודי גרמניה שנהנו עד אז משגשוג תרבותי וחברתי במדינה. כיצד התמודדו יהודי גרמניה עם התערערות הסדר המוכר?
יום תל חי והעלייה לביריה
בי"א באדר תר"פ (1920) נהרגו שמונה ממתיישבי תל חי ובהם יוסף טרומפלדור, ממייסדי הגדוד העברי ו"החלוץ" ומפקד ההגנה על היישוב
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.