דלג אל

הצהרת נגישות

עשרה בטבת

עשרה בטבת

על פי המקרא (מלכים ב, כה, א) בעשרה בטבת החל המצור הבבלי על ירושלים. המצור נמשך שלוש שנים וחצי והסתיים בחורבן הבית הראשון ובגלות בבל. הנביא זכריה והחכמים בעקבותיו בחרו לציין את יום המצור לא בשל חומרתו אלא מאחר שראו בו את ראשית החורבן ואת תחילת הגלות. לימים קבעה הרבנות הראשית לישראל שעשרה בטבת יהיה גם יום הקדיש הכללי לזכרם של הנספים בשואה. ביום עשרה בטבת נזכור מתי והיכן החלה הגלות ומה בכוחה לעולל.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

האימפריה הרומית
במאה הרביעית לפני הספירה החלה רומא להתעצם ולהתפשט מבחינה טריטוריאלית, ובתוך 400 שנים לערך הפכה לאימפריה הגדולה ביותר בעולם העתיק.
אלכסנדר הגדול
כיבושיו של אלכסנד הגדול מביאים לשינוי תרבותי גדול וליצירתה של תרבות חדשה – התרבות ההלניסטי
יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה
שיבת העם היהודי לארצו הייתה ועודנה נתיב של מאבק והקרבה. ביום הזיכרון אנו מתייחדים עם זכרם של אלו שבמותם ציוו לנו את החיים
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.