חפש ב:

העשרה - יום הסוכרת הבין לאומי

העשרה - יום הסוכרת הבין לאומי

יום הסוכרת הבין-לאומי נועד להעלות את מודעות הציבור למחלת הסוכרת ולדרכים למניעתה

יום הסוכרת הבין-לאומי הראשון צוין בפעם הראשונה ב-14 בנובמבר 1991. יום זה נקבע בידי האגודה הבין-לאומית לסוכרת וארגון הבריאות העולמי בעקבות עלייה באבחון מחלת הסוכרת בעולם.

אינסולין ופרס נובל

14 בנובמבר הוא יום הולדתו של הרופא והכימאי פרדריק גרנט בנטינג שגילה בשנת 1922 כיצד להפיק אינסולין. כעבור שנה זכה עם עמיתו צ'רלס בסט בפרס נובל ברפואה או בפיזיולוגיה על גילוי האינסולין ומציאת טיפול לסוכרת.

קמפיין מודעות

קמפיין המודעות הבין-לאומי לסוכרת עוסק בכל שנה בנושא אחר לבחירת האגודה הבין-לאומית לסוכרת כגון סוכרת וזכויות אדם, סוכרת וסגנון חיים, סוכרת והשמנת יתר חולנית, סוכרת בקרב ילדים ובני נוער, ועוד. בשנים 2013-2009 נבחר הנושא חינוך ומניעת סוכרת.

ביום הסוכרת הבין-לאומי מתקיימים ברחבי העולם אירועים שונים הנוגעים לנושא השנתי כגון הרצאות, מפגשים, תוכניות רדיו וטלוויזיה, תערוכות, מסיבות עיתונאים, אירועי ספורט וכדומה.

כולם נועדו להעלות את המודעות לנושא. על קיום האירועים שוקדים כ-200 ארגונים בכ-160 מדינות ברחבי העולם נוסף על ארגונים אחרים, אנשי מקצוע, חולי סוכרת ובני משפחותיהם.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.