חפש ב:

מערכת הנשימה

מערכת הנשימה

מה חשיבותו של החמצן לקיום יצורים חיים? מהי חשיבותה של מערכת הנשימה? מהו מבנה מערכת הנשימה וכיצד היא מתפקדת? כל זאת ועוד אפשר ללמד את התלמידים בדרכי הוראה מגוונות באמצעות למידה התנסותית, תצפיות, שימוש בחיישנים דיגיטליים, בניית דגם, צפייה בסרטונים ועוד.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

בריאות ומערכת הנשימה - היבטים טכנולוגיים

כיתה ה, נושא מרכזי: מדעי החיים - ביולוגיה, טכנולוגיה
יחידת ההוראה "בריאות ומערכת הנשימה – היבטים טכנולוגיים" סוקרת את הפיתוחים הטכנולוגיים אשר הואצו, פותחו, שופרו או הומצאו לצורך פתרון בעיות נשימה או מניעת הידבקות או פגיעה במערכת הנשימה. פיתוחים רבים הואצו בעקבות התפשטות נגיף קורונה ב־2020, נגיף שאחת ההשפעות שלו היא פגיעה במערכת הנשימה. עד לרגע כתיבת היחידה לא הומצא חיסון או טיפול אחר יעיל כנגד פגיעת הנגיף במערכות הגוף בדגש על מערכת הנשימה. יצוין כי נגיף הקורונה פוגע במערכות נוספות בגוף האדם. ביחידה משולבים תהליך חקר מדעי והתנסות בתהליך התיכון ההנדסי לשיפור מוצר או לפיתוח אמצעי למניעת פגיעה במערכת הנשימה

סרטונים

מערכת הנשימה
מערכת הנשימה
היה היה החיים, הנשימה
היה היה החיים, הנשימה
הנשימה, מלער עזרה ראשונה
הנשימה, מלער עזרה ראשונה
נשימה
נשימה
How breathing works
How breathing works
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.