דלג אל

הצהרת נגישות

מערכת הנשימה

מערכת הנשימה

מה חשיבותו של החמצן לקיום יצורים חיים? מהי חשיבותה של מערכת הנשימה? מהו מבנה מערכת הנשימה וכיצד היא מתפקדת? כל זאת ועוד אפשר ללמד את התלמידים בדרכי הוראה מגוונות באמצעות למידה התנסותית, תצפיות, שימוש בחיישנים דיגיטליים, בניית דגם, צפייה בסרטונים ועוד.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
בריאות ומערכת הנשימה - היבטים טכנולוגיים
בריאות ומערכת הנשימה - היבטים טכנולוגיים
תחומי דעת: מדע וטכנולוגיה

נושא משנה: בריאות האדם, איכות החיים ודרכים לשמירתן, היבטים טכנולוגיים.
יחידת ההוראה "בריאות ומערכת הנשימה – היבטים טכנולוגיים" סוקרת את הפתרונות הטכנולוגיים שפותחו או שופרו לצורך פתרון בעיות נשימה או מניעת הידבקות או פגיעה במערכת הנשימה. פיתוחים רבים הואצו בעקבות התפשטות נגיף קורונה ב־2020, נגיף שאחת ההשפעות שלו היא פגיעה במערכת הנשימה. עד לרגע כתיבת היחידה לא פותח חיסון או טיפול אחר יעיל כנגד פגיעת הנגיף במערכות הגוף בדגש על מערכת הנשימה. יצוין כי נגיף קורונה פוגע במערכות נוספות בגוף האדם. ביחידה משולבים תהליך חקר מדעי והתנסות בתהליך התיכון ההנדסי לשיפור מוצר או לפיתוח אמצעי למניעת פגיעה במערכת הנשימה.

נושמים וחיים- מערכת הנשימה
נושמים וחיים- מערכת הנשימה
תחומי דעת: מדע וטכנולוגיה

נושא משנה: תפקודים של מערכות או תהליכים ביצורים חיים.
יחידת ההוראה "מערכת הנשימה" עוסקת בחשיבות הנשימה לקיום הגוף, במבנה מערכת הנשימה ובתפקודה ביחסי הגומלין בין מערכת הנשימה למערכות אחרות בגוף.

חזרה לראש הדף

קורסים מקוונים ב- Moodel

קורסים מקוונים ב- Moodel
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

העשרה - חקר ציפורים
תכנית חקר ציפורים שמה לה מטרה לעודד את תלמידי ישראל להתבונן בטבע ולחקור בכלים מדעיים את אורחות חייהן של הציפורים ואת יחסי הגומלין שלהן עם הסביבה והאדם; לפתח ...
נפח וכמות חומר של גופים (מוצקים, נוזלים, גזים)
גוף מאופיין על פי החומר ממנו הוא עשוי ועל פי הצורה, המסה והנפח שלו. לכל גוף (עצם) יש נפח, כלומר הוא תופס מקום, ולכל גוף ישנה גם כמות (מסה).
העשרה – 75 שנות מדע והמצאה
לרגל חגיגות ה-75 למדינה מכירים את ההמצאות הישראליות אשר שינו את העולם, חוקרים מוצרים ודגמים ומתנסים במציאת פתרונות טכנולוגיים לבעיות אנושיות
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.